Netflix, Kenya'daki Android Kullanıcıları İçin Ücretsiz Katman Başlattı

Netflix, Kenya'daki Android Kullanıcıları İçin Ücretsiz Katman Başlattı
Netflix, Kenya'daki potansiyel ücretli abonelere içeriğinin bir kısmına ücretsiz olarak erişim sunmaya başladı. Akış hizmeti, ülkede ücretli abonelere...

Netflix, Kenya'daki potansiyel ücretli abonelere içeriğinin bir kısmına ücretsiz olarak erişim sunmaya başladı. Akış hizmeti, ülkede ücretli abonelere sunulan içeriğin yaklaşık dörtte birini sunan ücretsiz bir katman başlattı. Hiçbir reklamı yoktur ve kayıt sırasında ödeme bilgisi bile istemez - yeni bir abonenin yalnızca 18 yaşından büyük olduğunu onaylaması ve e-posta adresini ve şifresini girmesi gerekir.

Bununla birlikte, daha küçük bir seçime sahip olmanın yanı sıra sınırlamaları da var: Yalnızca bir Android cihazında erişilebilir ve kullanıcılar çevrimdışı olarak izlemek veya filmlerdeki şovları bir TV'ye yayınlamak için bölümleri indiremez. Netflix'in Ürün İnovasyonu Direktörü Cathy Conk, duyuru gönderisinde şunları söyledi: "Daha önce Netflix'i hiç izlemediyseniz ve Kenya'daki birçok insan izlemediyse, bu hizmetimizi deneyimlemenin harika bir yolu." Şirket, ücretsiz katmanın insanları hizmet için ödeme yapmaya ikna edeceğini umuyor.

Bu, Netflix'in içeriğinin bir kısmına erişim için ücretsiz yaptığı ilk sefer değil. Geçen yıl, insanların Bird Box gibi orijinal filmleri ve Stranger Things gibi popüler şovların ilk bölümlerini giriş yapmak zorunda kalmadan yayınlayabilecekleri bir "ücretsiz izle" sayfası başlattı. Ücretsiz plan yeni olsa da ve bir sözcü söyledi. Şirketin, ödeme yapan müşteriler yaratmada ne kadar etkili olduğuna dair bilgi toplamasının bir yolu olarak ilk olarak Kenya'da piyasaya sürdüğü çeşitlilik. Netflix, ABD'deki ve diğer doymuş pazarlardaki yavaşlayan büyümesini dengelemek için ve artan sayıda rakip akış hizmetinin ortasında yeni pazarlara daha fazla yatırım yapıyor. Temsilcinin söylediklerine bağlı olarak, ücretsiz kullanımın gelecekte daha fazla bölgeye yayıldığını görebiliriz.

Son Haberler