Netflix'in Oyun Hizmeti Artık Polonya'da Android Kullanıcıları İçin Mevcut

Netflix'in Oyun Hizmeti Artık Polonya'da Android Kullanıcıları İçin Mevcut
Netflix'in oyun alanına girme potansiyelini ilk kez Mayıs 2021'de duyduk. Bu girişimle ilgili söylentiler Temmuz ayında tekrar ortaya çıktı ancak 2022 planlarına...

Netflix'in oyun alanına girme potansiyelini ilk kez Mayıs 2021'de duyduk. Bu girişimle ilgili söylentiler Temmuz ayında tekrar ortaya çıktı ancak 2022 planlarına dair ipuçları verdi. Bundan bir hafta sonra, Netflix kendisi raporları doğruladı ve gerçekten de giriş yapacağını duyurdu. oyun alanı, ancak hizmetine dahil olan oyunların ek bir ücret ödemeden geleceği gerçeği dışında daha fazla ayrıntı açıklamadı. Şirket şimdi Polonya'da oyun hizmetini Android'de test etmeye başladı.

Netflix Polonya'nın Twitter hesabının açıkladığı üzere firma, ülkede oyun hizmetini başlattı. Şu anda, Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3: The Game olmak üzere yalnızca iki oyun içeriyor. Başlıklar, Netflix'in köklü Stranger Things fikri mülkiyetine (IP) ait oldukları ve Google Play Store'da zaten mevcut oldukları düşünüldüğünde anlamlıdır.

Netflix'in oyunları nasıl dağıtacağına dair daha fazla yanıt aldığımız yer burası. Yukarıdaki ekran görüntülerinde de görülebileceği gibi, başlıklar temel olarak bir yükleyici görevi görecek olan Netflix uygulamasının içinde görüntülenecek. Oyun Play Store'dan indirildikten sonra, doğrudan Netflix uygulamasının içinden başlatabilirsiniz.

Stranger Things 3: The Game'in Google Play Store'da 9.99 dolara mal olduğunu unutmamak önemlidir. Ancak Netflix abonesiyseniz her iki oyunu da ücretsiz olarak indirebilirsiniz, bu da mobil oyunlarla ilgilenenler için iyi bir tasarruftur. Netflix, hizmetindeki hiçbir oyunda reklam veya uygulama içi satın alma olmayacağını onayladı.

Şirket ayrıca bunun bu girişimdeki ilk adımı olduğunu belirtti. Hizmetin daha fazla ülkede ve platformda ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. Firmanın hizmetine Netflix dışı IP ekleyip eklemediğini görmek de ilginç olacak.

Son Haberler