NVIDIA, Otonom Araç Navigasyonunu Geliştirmek İçin DeepMap'i Satın Aldı

NVIDIA, Otonom Araç Navigasyonunu Geliştirmek İçin DeepMap'i Satın Aldı
NVIDIA, otonom araçlar için yüksek çözünürlüklü haritalar oluşturmada uzmanlaşmış bir firma olan DeepMap'i satın aldığını duyurdu, böylece yollarımızda...

NVIDIA, otonom araçlar için yüksek çözünürlüklü haritalar oluşturmada uzmanlaşmış bir firma olan DeepMap'i satın aldığını duyurdu, böylece yollarımızda daha güvenli gezinebilirler. Satın alma ile NVIDIA, otonom araçlar için haritalama çözümleri üreten bir şirkete ek olarak haritalama teknolojisinde onlarca yıllık kolektif deneyime sahip çalışanlarının uzmanlığını devralıyor.

NVIDIA Otomotiv Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ali Kani, satın alma işlemi hakkında şunları söyledi:

"Satın alma, DeepMap'in benzersiz vizyonunun, teknolojisinin ve çalışanlarının bir onayıdır. DeepMap'in haritalama ürünlerimizi genişletmesi, dünya çapında harita operasyonlarını ölçeklendirmemize yardımcı olması ve kendi kendine sürüş uzmanlığımızı genişletmesi bekleniyor.

DeepMap ekibini NVIDIA'da ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Kanıtlanmış bir geçmişe sahipler ve girişimci, çevik ve mühendislik odaklılar. DeepMap sektördeki derin bir ihtiyacı karşılıyor ve birlikte bu yetenekleri geliştirip genişleteceğiz.”

NVIDIA'ya göre, insanlar için adım adım navigasyon için birkaç metreye kadar hassas haritalar iyidir, ancak kendi kendini süren araçlar söz konusu olduğunda, haritaların santimetre düzeyinde doğru olması gerekir. DeepMap ile NVIDIA, NVIDIA DRIVE ürününe son derece hassas haritalar ekleyebilecek.

NVIDIA ayrıca projeye yeterli miktarda para yatırarak DeepMap'in yeni ve mevcut ortaklar için yeni yetenekler ve hizmetler dahil etmesine izin vereceğini söyledi. NVIDIA DRIVE'daki DeepMap entegrasyonu sayesinde NVIDIA'nın kendisi de devam eden yatırımdan faydalanacaktır.

Son Haberler