Nvidia, Windows 11'in Son Sürümü İçin GeForce Sürücülerini Yayınladı

Nvidia, Windows 11'in Son Sürümü İçin GeForce Sürücülerini Yayınladı
Nvidia, Microsoft'un Windows 11 işletim sisteminin son sürümü için güncellenmiş Game Ready ve Studio sürücülerini yayınladı. Şirket, ilk Windows 11...

Nvidia, Microsoft'un Windows 11 işletim sisteminin son sürümü için güncellenmiş Game Ready ve Studio sürücülerini yayınladı. Şirket, ilk Windows 11 hazır sürücülerini Temmuz ayında piyasaya sürdü, ancak bugün yayınlanan sürücüler, Microsoft'un 5 Ekim 2021'de piyasaya sürmeyi planladığı Windows 11'in son sürümü için tasarlandı.

Yeni işletim sistemi piyasaya çıktığı anda cihazlarını Windows 11'e yükseltmeyi veya genel kullanıma sunulduğu ilk hafta içinde yeni bir oyun bilgisayarı veya dizüstü bilgisayar satın almayı planlayan Nvidia müşterileri, tarayıcılarını resmi GeForce Game Ready sürücü indirme sayfasına yönlendirebilir veya Kurulum için sisteme en son sürücüleri indirmek için Nvidia Studio sürücü indirme sayfası.

Windows 11, oyunla ilgili birkaç yeni özellik içerir. Üç temel özellik DirectX 12 Ultimate, Auto HDR ve DirectStorage'dır.

Otomatik HDR, desteklemeyen oyunlara Yüksek Dinamik Aralık getirmek için tasarlanmıştır. Windows 11'de özelliği etkinleştirmek için uyumlu bir donanım, HDR destekli bir monitör ve basit bir tercih değişikliği gerektirir.

Windows 11 kullanıcıları, ayarı Ayarlar > Sistem > Ekran > Windows HD Renk Ayarı (bağlantı) altında bulur. Açılan sayfada HDR'yi ve Otomatik HDR'yi de etkinleştirmeniz gerekir.

DirectStorage, Microsoft'un Windows 10 işletim sistemi de bu teknolojiyi desteklediğinden, Windows 11'e özel olmasa da yeni bir özelliktir. Uyumlu donanım, Windows PC'de hassas olması için hızlı bir NVMe SSD ve yeni API'yi destekleyen oyunlar da gerektirir. Microsoft, oyunların daha hızlı yüklenme süreleri ve iyileştirilmiş oyun deneyimi vaat ediyor.

Nvidia'ya göre DirectX 12 Ultimate nihayet "geliştiricilerin daha büyük, daha iyi dünyaları daha hızlı performansla yaratmalarına yardımcı olmak için Raytracing, Değişken Hız Gölgelendirme, Örnekleyici Geri Bildirimi ve Mesh Gölgelendiriciler gibi çeşitli RTX grafik işleme yeniliklerini kodluyor".

Nvidia Studio müşterileri, yeni bir sürücü alır ve Windows 11'deki yeni özelliklere de erişir. Nvidia, özellikle aşağıdaki üçünü listeler:

Daha Hızlı NVIDIA Yayın Performansı: NVIDIA Broadcast, sesi daha net hale getirmek, arka plan gürültüsünü ortadan kaldırmak ve video kalitesini iyileştirmek için AI'nın gücünü ve GPU'muzun Tensör Çekirdeklerini kullanan, endüstrinin önde gelen video ve ses geliştirme uygulamasıdır. Windows 11'de GPU hızlandırmalı donanım zamanlaması çok sayıda iyileştirme alır ve varsayılan olarak etkinleştirilir, bu da kullanıcıların canlı yayın yaparken ve bir oyun veya 3D uygulamasını sorunsuz bir şekilde çalıştırırken NVIDIA Broadcast'i kullanmalarına olanak tanır.

Windows Sesi İyileştir: Yeni bir Ses paneli, Windows 11 kullanıcılarının hoparlörlerinden ve kulaklıklarından gelen sesi iyileştirmesini ve geliştirmesini sağlayarak diyalogları daha net hale getirir.

Entegre Microsoft Teams: Artık görev çubuğuna entegre edilen ve iş arkadaşları, arkadaşlar ve aile ile bağlantı kurmanın daha hızlı bir yolunu sağlayan Microsoft Teams aracılığıyla sohbet edin, arayın ve konferans yapın. Ve Windows 11 sürücülerimizle GPU hızlandırma tam olarak desteklenir ve Teams seçenekleri aracılığıyla, görüşmeleri ve video konferansları geliştirmek için ses ve videonuzu NVIDIA Broadcast aracılığıyla yönlendirebilirsiniz.

Son Haberler