OnePlus 10 Pro tanıtıldı. İlk satışlar Çin'de başlayacak

OnePlus 10 Pro tanıtıldı. İlk satışlar Çin'de başlayacak
OnePlus 10 Pro, 11 Ocak 2022'de sadece Çin'de yapılan lansmanda tanıtıldı. Şirket, yeni telefonun yıl içinde küresel piyasaya sürüleceğini doğruladı.

OnePlus 10 Pro'nun küresel lansmanı hakkında henüz bir tarih verilmese de Mart veya Nisan aylarında yapılması konuşulan iddialar arasında. Muhtemelen, OnePlus 10 Pro dünya çapında piyasaya sürülmeden önce Samsung Galaxy S22 piyasaya sürülmüş olacak.

Küresel piyasada fiyatlar ne olur bilinmez ama referans için OnePlus 9 Pro 969$'dan başladığını düşünürsek yine benzer bir fiyat olacağı muhtemel.

TASARIM

OnePlus, OnePlus 10 Pro'nun tasarımını daha önce açıklamıştı. Bu nedenle bu telefonla ilgili güncel bilgileri takip ediyorsanız, burada öğrenecek çok fazla yeni bir şey yok.

OnePlus 10 Pro sadece Volkanik Siyah veya Zümrüt Ormanı olmak üzere iki renkte üretildi. Mikro kristaller içeren dış kaplama telefonun arka kısmına biraz daha dokulu bir görünüm kazandırıyor.

Tasarımın öne çıkan bir diğer özelliği ise çerçeveyle birleşen ve arka kısımdan farklı bir renk tonuna sahip olan metal kamera bloğudur.

Alüminyum çerçeve, hangi modeli tercih ettiğinize bağlı olarak yeşil veya siyah olarak değişmekte. Ayrıca bu bölümler arka kısımda bulunmayan metalik bir parlaklığa sahiptir.

OnePlus 10 Pro, 163 x 73,9 x 8,55 mm boyutlarında geliyor ve telefonun ağırlığı henüz açıklanmadı ancak ağırlık dağılımının elde mükemmel bir denge hissi bıraktığını söyledi.

Son olarak, OnePlus, telefonların (Corning'in akıllı telefon korumasının en son nesli olan) Gorilla Glass Victus kullandığını, ancak bunun önde mi, arkada mı yoksa her ikisinde mi kullanıldığı belli değil.

EKRAN

OnePlus 10 Pro, 120Hz yenileme hızına sahip 6.7 inç QHD+ ekrana sahip. Ayrıca, OnePlus'ın 1Hz ile 120Hz arasında OnePlus 9 Pro'dan daha hızlı hareket etmesine izin verdiğini ve daha az güç tüketimine yol açtığını iddia ettiği ikinci nesil LTPO teknolojisini kullanıyor.

KAMERA

OnePlus 10 Pro'daki kameralarla ilgili çok şey var, ancak kısacası, 48MP ana kamerası, 50MP ultra geniş kamerası (150 derecelik ekstra geniş görüş alanı ile) ve 8MP telefoto kamerası ile geliyor.

Daha yakından bakıldığında, üç arka kameranın tümü 10 bit renkte çekim yapabilir. Böylece çoğu akıllı telefon kamerasından daha geniş bir renk yelpazesi yakalayabileceği söylemek mümkün hale geliyor.

PİL

OnePlus 10 Pro'daki pil, 5.000 mAh (OnePlus 9 Pro'da 4.500 mAh) ve aynı zamanda 80W hızlı şarjı da (OnePlus 9 Pro'da 65W) desteklemekte. Yani 32 dakikada telefonunuzu tam şarj edebilirsiniz.

Diğer Özellikler

OnePlus 10 Pro, 12 GB'a kadar RAM ile birleştirilmiş bir üst düzey Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip. Ayrıca 256 GB'a kadar depolama alanı var ve telefon Android 12 ile birlikte geliyor. 5G'yi destekleyen çift SIM kart yuvasına sahiptir.

Son Haberler