OnePlus 10R Tasarımı ve Teknik Özellikleri Sızdırıldı! Kullanıcılar Merakla Beklemeye Başladı!

OnePlus 10R Tasarımı ve Teknik Özellikleri Sızdırıldı! Kullanıcılar Merakla Beklemeye Başladı!
OnePlus 10R akıllı telefonun özellikleri ve tasarımı sızdırıldı. OnePlus, CES 2022 etkinliğinde tanıtılan OnePlus 10 Pro akıllı telefonu yani yılın ilk amiral gemisi ile başladı. Orta seviye veya giriş seviyesi modellerin tanıtımıyla şirket, ürün yelpazesini genişletmeye başladı. Telefonun tasarımı, sosyal medya ağı Twitter'da rutin olarak akıllı telefon sızıntıları sağlayan Abhishek Yadav tarafından yayınlandı.

OnePlus 10R için olası teknik özellikler

4 nanometrelik bir üretim sürecinden geçen Dimensity 9000 işlemci, OnePlus 10R'ye güç verecek. 3,05 GHz hızında çalışan bir Arm Cortex-X2 işlemci, 2,85 GHz hızında çalışan üç Arm Cortex-A710 işlemci ve 1,8 GHz hızında çalışan dört Arm Cortex-A510 çekirdeklerine sahip. Mali-G710 ile işlemci aynı zamanda bir grafik işlemcisi görevi de görüyor. 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olacak kaliteli cihaz, Android 12 tabanlı OxygenOS işletim sisteminde çalışacak. Ayrıca cihaz 80W hızlı şarjı mümkün kılacak. Sonuç olarak 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip olacak.

oneplus-10r-teknik-detaylari-sizdirildi-1642798195.jpg

OnePlus

OnePlus, 17 Aralık 2013 tarihinde Çin'de kurulan Hong Kong merkezli bir akıllı telefon üreticisidir. Daha önce Oppo'da çalışmış olan Pete Lau tarafından kurulmuştur. Oppo, Vivo, iQOO ve Realme markalarının da sahibi olan BBK Electronics'e aittir. Apple, Samsung, LG, Motorola ve HTC gibi daha tecrübeli şirketlere karşı rekabet ettikleri için çalkantılı zamanlar geçirdiler. Samsung ve iPhone gibi zamanın en kaliteli akıllı telefonlarıyla mücadele edeceği bir pazarda, bu yeni gelen üyenin piyasayı etkilemesi neredeyse imkansız görünüyordu. Çarpıcı kumtaşı kaplaması ve olağanüstü özellikleri ile ilk model olmasına ve oldukça düşük fiyatına rağmen, OnePlus One bu döneme neredeyse hiç popülerlik hasarı almadan dayanmayı başardı. Ancak marka, bazı telefonların sarı ekran sorunlarına sahip olduğu iddiaları gibi çeşitli donanım hatalarından etkilenmişti. Bazı kişiler, sonunda bir yazılım onarımı ile yanıt vermelerine rağmen, bu sorunun bir hata olarak sınıflandırılmamasına şaşırdılar.

​​​​​​​oneplus-10r.jpg​​​​​​​

Son Haberler