Alev alan elektrikli scooter vakaları giderek artıyor

Alev alan elektrikli scooter vakaları giderek artıyor
Dünya genelinde elektrikli araçların popülaritesinin artmasıyla birlikte, bu araçların alev aldığı birkaç vaka daha önce rapor edilmişti. Şimdi de Hindistanda bir başka elektrikli scooter alev aldı. Neyseki aracın sahibi yangını doğru zamanda söndürmeyi başardı ve herhangi bir yaralanma olmadı.

Hindistanda yayın yapan Business Today Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni olan Siddharth Zarabi, Twitter'da elektrikli bir scooter'ın ısındığını ve alev almak üzere olduğunu gösteren bir video paylaştı. Videoda görüldüğü üzere, scooter'ın sahibi yangını zamanında söndürmeyi başarmış ve herhangi bir yaralanma görülmemiştir.

Bir dizi yangın, elektrikli araçların güvenliği ve Hintli e-scooter üreticilerinin, parçaları Çin'den ithal edilen ürünlerini, bataryaların yükselen yaz sıcaklıkları ve çukurlu yollar gibi zorlu yerel koşullara dayanıp dayanamayacağını test etmek için yeterli kalite ve güvenlik kontrolleri yapmadan piyasaya sürüp sürmedikleri konusundaki endişeleri tetikledi.

Benzer şekilde Ola Electric de bu yılın başlarında şirketin elektrikli scooter'ının alev aldığı bir videonun viral olmasının ardından manşetlere çıkmış ve kısa süre içinde sosyal medyada güvenlik standartlarına ilişkin sorular gündeme gelmişti.

Ola Electric, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Pune'de scooterlarımızdan biriyle meydana gelen bir olayın farkındayız ve temel nedeni anlamak için araştırma yapıyoruz ve önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla güncelleme paylaşacağız" dedi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında da İstanbul Başakşehir'de bir elektrikli scooter alev almıştı.

Son Haberler