Apple Car için Lamborghini'den büyük transfer!

Apple Car için Lamborghini'den büyük transfer!
Teknoloji devi Apple kendi elektrikli otomobil modelini üretmek için uzun bir süredir çalışma yürütüyor. Apple Car adı ile karşımıza çıkacak olan araç şimdilik adeta bir sır gibi saklanıyor. Önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkması beklenen model için şirket oldukça önemli bir transfer gerçekleştirdi! Lüks araba markası Lamborghini bünyesinden dikkat çekici bir isim Apple'a katıldı.

Apple, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı elektrikli otomobil modeli için hiçbir masraftan kaçınmıyor. İşte şirketin bu konudaki son hamlesi.

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, kendisini akıllı telefon, bilgisayar gibi alanlarla sınırlandırmak istemiyor. Geçtiğimiz gün ikinci çeyrek verilerini açıklayan Amerikalı teknoloji devi, elde ettiği gelir ile yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Ancak eğer Apple Car projesi başarıya ulaştırsa, bu şirket için yepyeni bir dönemin başlangıcı olacak demektir.

Bugün Bloomberg tarafından servis edilen son dakika gelişmesine göre Apple, 20 yılı aşkın süredir Lamborghini bünyesinde görev alan ve pek çok otomobil geliştirilmesinde önemli rol oynayan ünlü otomobil uzmanı Luigi Taraborrelli’yi bünyesine kattı. Bu açıklamaya ilişkin ne Taraborrelli’den ne de Apple’dan şimdilik bir açıklama gelmese de, bu transferin Apple’ın elini bir hayli güçlendireceği konuşuluyor.

Apple Car projesi için önemli bir adım daha atıldı

Öte yandan bu Apple’ın sektörden kaptığı ilk ünlü isim de değil. Amerikalı teknoloji devi daha önce, içlerinde Volvo, Aston Martin, Tesla, Mercedes-Benz gibi dünya devlerinin de olduğu pek çok şirketin üst düzey mühendislerini kendi bünyesine katmayı başarmıştı. Tabi burada akıllara gelen tek bir soru var, Apple Car ne zaman kendini gösterecek.

apple-car.jpeg

Apple tüm bu hamlelerine rağmen henüz tarih konusunda bir açıklama yapmış değil. Üstelik geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir belge, Apple’ın bugüne kadar 200’ün üzerinde otomobil patenine sahip olduğunu göstermiş, ancak şirket bu bilgiye rağmen herhangi bir açıklama yapmamıştı. Bununla birlikte duyum kanalları, Amerikalı teknoloji devinin Apple Car’ın üzerindeki perdeyi kaldırmak için 2025 yılını beklediğini belirtiyorlar.

Son Haberler