Araba alacaklar şuan durun! Otomobil satın alacaklar seçim sonrasını mı beklesin? Fiyatlar dip yapacak.

Araba alacaklar şuan durun! Otomobil satın alacaklar seçim sonrasını mı beklesin? Fiyatlar dip yapacak.
Araç fiyatlarındaki bu artışı duyanlar şaşkınlıkla karşılıyor. Otomobil satın almak isteyenler ise her geçen gün artan fiyatlar nedeniyle sıkıntı yaşıyor.

Fiyatlar dip yapacak. Araba alacaklar şuan durun! Otomobil satın alacaklar seçim sonrasını mı beklesin- Son dönemde otomobil fiyatlarının hızla yükselmesi, araç almak isteyenlerin seçim sonrasında bir indirim umuduyla beklemesine neden oluyor. Ocak ayından bu yana geçen beş aylık süre içinde otomobil fiyatları yaklaşık olarak %45 oranında artış gösterdi. Bu durum, otomobil piyasasının gündemini belirleyen önemli bir konu haline geldi.

Araç fiyatlarındaki bu artışı duyanlar şaşkınlıkla karşılıyor. Otomobil satın almak isteyenler ise her geçen gün artan fiyatlar nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Birikim yapmaya çalışanlar ise her ay daha fazla para biriktirmek zorunda kalıyor. Bu durumda birçoğu kredi kullanarak araç alımını gerçekleştirmek durumunda kalıyor. Bu şekilde eksik kalan miktarı biriktirirken, yeni zam oranlarıyla karşılaşma riskini göze alıyorlar. Bu nedenle, bazı kişiler araç alımında zamdan etkilenmemek için bankalara başvurarak kredi çekmeyi tercih ediyorlar.

Bankaların kredi işlemleriyle ilgili yaptığı duyurular da dikkat çekiyor. Ancak, araç fiyatlarının ne kadar daha hızlı bir şekilde artacağı konusu hala belirsizliğini koruyor. Özellikle seçimlerden sonra araç satın almayı düşünüyorsanız, indirim mi yoksa zam mı bekleyeceğinize karar vermek zor olabilir. ÖTV indirimi konusunda bazı ifadeler öne sürülse de bu tek başına yeterli bir bilgi sunmuyor.

Uzmanlara göre, araç fiyatları Ocak ayından bu yana yaklaşık olarak %45 oranında arttı. Otomobil fiyatlarındaki bu artışın ne yönde ilerleyeceği merak konusu. Ancak yine de seçim sonrasında yeni bir indirim veya zam haberi gelip gelmeyeceği henüz netleşmedi. Araçlar artık yatırım aracı olarak kullanıldığından, araç fiyatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Araç değerinin yükselmesiyle birlikte otomobil satın almak da daha zor hale geldi. İhtiyaçları doğrultusunda araç almak isteyenler daha fazla ödeme yapmak zorunda kalabiliyor.

ÖTV indirimiyle ilgili net bir bilgi, seçim sonrasında ortaya çıkacak. Özellikle esnaflara yönelik yeni bir ÖTV indirimi yapılabilir.

Son Haberler