BP, alışveriş mağazalarındaki elektrikli araç şarj ağını genişletiyor

BP, alışveriş mağazalarındaki elektrikli araç şarj ağını genişletiyor
BP Plc, İngiliz elektrikli araç şarj işletmesi BP Pulse'un yaklaşık 70 Marks & Spencer perakende satış noktasında yüksek hızlı şarj noktaları kuracağını söyledi.

İlk pilot şarj noktaları M&S Maidstone Eclipse ve Southgate mağazalarında açıldı ve önümüzdeki iki yıl içinde 40.000 kilowatt-saat şarj kapasitesi ekleyerek yaklaşık 900 nokta kurulması hedefleniyor.

Petrol devi, enerji firmalarının karbonsuzlaştırmaya yönelik küresel çabalarının ortasında, yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapmak üzere fon toplamak için fosil yakıt varlıklarını tasfiye etme hızını arttırıyor.

İlk pilot şarj alanları M&S Maidstone Eclipse ve Southgate mağazalarında açıldı ve önümüzdeki iki yıl içinde 40.000 kilowatt-saat şarj kapasitesi ekleyerek yaklaşık 900 nokta kurulması hedefleniyor.

Bu arada BP, 2030 yılına kadar İngiltere'deki elektrikli araç şarj altyapısına 1 milyar pound (1,22 milyar dolar) yatırım yapmayı planlıyor.

BP ve M&S ilk olarak 2005 yılında bp perakende satış noktalarında M&S Food mağazalarını tanıtmak için bir araya geldi. Halihazırda 250'den fazla bp pulse şarj noktası, M&S Food da sunan 60'tan fazla bp tarafından işletilen ön satış noktasında mevcuttur.

Son Haberler