Ufak bir dokunuş ile araba aynaları adeta kamera gibi yapabilirsiniz

Ufak bir dokunuş ile araba aynaları adeta kamera gibi yapabilirsiniz
Araba aynaları güvenli sürüş için son derece önemlidir. İşte onları çok az bir maliyetle neredeyse kamera haline getirmek için yapabileceğiniz faydalı bir güncelleme

Araba aynaları her zaman mükemmel bir şekilde temiz olmalı, çiziksiz ve eziksiz olmalıdır: ancak bu şekilde sürücünün etrafında olup bitenleri izlemesine izin verirler.

Aslında mesele hiç de estetik değil: bu 'unsurların' sürüş için işlevsel olması ve böylece sürüşü kolaylaştırması gerekiyor. İşte onları maliyetsiz bir kamera haline getirmek için bir numara.

Araba aynalarının önemi

Araç aynaları korkusuzca araç kullanabilmek için temel öneme sahiptir: sürücünün arkasında neler olup bittiğini görebilmek, örneğin sollama yapmadan önce, aynı zamanda çevredeki durum hakkında 'net' bir fikir edinmek için de vazgeçilmezdir.

araba-aynasi.jpg

Bununla birlikte, sadece çizikler ve çeşitli çukurlar değil, yağmur yağdığında kir, toz ve su damlacıkları da sıklıkla üzerlerine yerleşir ve görüşü en azından kısmen engeller.

Çözümlerden biri aynaları yumuşak bir bezle temizlemek olabilir, ancak örneğin hava koşulları devam eder ve hasar vermeye devam ederse bu işe yaramayabilir. İşte temelde onları maliyetsiz bir kamera haline getirecek nihai çözüm.

İşte her zaman mükemmel olmaları için bir çözüm

Güneşli bir havada - ya da gökyüzü sadece bulutluyken - aracınıza bindiğinizde kendinizi aniden bir fırtınanın ortasında bulabilirsiniz. Bu durumda araç aynalarınız ıslanır ve görüşünüzü (tamamen veya kısmen) kısıtlarsa ne yapmalısınız?

yagmur-kaydirici-film.jpg

Çözümlerden biri, onları koruyan ve hasar görmelerini önleyen yağmur kaydırıcı bir cam filmi olabilir.

Temel olarak işlevi şudur: Suya karşı bir bariyer oluşturur, böylece aynaları temiz ve kuru tutar.

Bu nedenle yağmur kaydırıcı cam filmleri, mutlak güvenlik içinde araç kullanmanın gerçekten basit, etkili ve düşük maliyetli bir yolu olabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, özellikle çok güçlü oldukları yaz aylarında neredeyse sürücüyü kör ettiği için sürüş sırasında gerçekten can sıkıcı olan UV ışınlarını da engeller.

Piyasada bunlardan çok sayıda var ve hem tip hem de fiyat açısından farklılık gösteriyorlar, ancak hepsi oldukça ucuz.

İnternet üzerinden - Amazon veya Hepsi Burada gibi platformlarda - bunları bulabilirsiniz, Sadece yağmur kaydırıcı film olarak arama yapmanız yeterli bu nedenle alışveriş için gezmenize bile gerek yok: maliyet ve kaliteyi karşılaştırın ve hangisinin en iyisi olduğunu görmek için yorumları okuyun.

Son Haberler