Citroen fiyat listesi yenilendi! İşte Ağustos 2022 rakamları

Citroen fiyat listesi yenilendi! İşte Ağustos 2022 rakamları
Fransız otomotiv devi Citroen, Ağustos 2022 fiyatları ile karşımıza çıktı. Şirket, ülkemizde listelediği araçların etiketlerine yüzde 3 ila yüzde 5 arası zam uyguladı. Peki ya zamlardan sonra Citroen araba fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar...

Otomobil dünyası için artık her ay yeni bir zamlı fiyat görmek gayet normal karşılanan bir durum halini aldı.

Hatta dolar kurunun seyrine göre otomobil tutkunları ikinci zamları bile olağan karşılayabilmekteler. İşte Ağustos ayının ilk gününde Citroen’den gelen zam haberi, bu nedenlerden dolayı kimseyi şaşırtmamış olsa gerek.

Citroen’in resmi sitesi üzerinden paylaşılan yeni fiyatlara baktığımız zaman, araç fiyatlarında %3 ila %5 arası değişen oranlarda zam yapıldığını görüyoruz.

Bu yeni zamların ardından markanın en pahalı modeli olan makyajlı Citroen C5 Aircross’un başlangıç paketinin fiyatı 885.000-TL’den 915.000-TL’ye çıktı.

citroen-2.jpg

Eğer bu serinin en üst paketini geçtiğimiz ay satın almış olsaydınız 983.000-TL ödeyecektiniz ancak bir sebepten dolayı geç kaldıysanız, o zaman artık bir milyonun üzerinde bir tutarı yani tam olarak 1.013.000-TL’yi gözden çıkarmanız gerektiğini unutmayın.

Benzer oranlardaki artışı eski kasa Citroen C5 Aircross, Citroen C4 ve Citroen C3 Aircross modellerinde de görüyoruz.

Bununla birlikte Citroen C3’ün giriş paketinde herhangi bir zammın yapılmamış olması, doğrusu bizi bir hayli şaşırttı.

Ancak eğer C3’ün Fel Bold veya Shine paketlerinden birini satın almak isterseniz, 12.000-TL ile 15.000-TL arasında değişen bir tutarda zam farkını göze almanız gerektiğini de unutmayın.

Son Haberler