Ek MTV'nin son ödeme tarihi değişti! Sakın tarihi geçirmeyin

Ek MTV'nin son ödeme tarihi değişti! Sakın tarihi geçirmeyin
Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) birinci taksitinin ödeme süresi 31 Ağustos'ta doluyordu. Gelir İdaresi Başkanlığı bu konuda bir açıklama yaparak, son ödeme tarihinin uzatıldığını açıkladı.

2023 yılında bir kerelik olmak üzere çift MTV ödemesi gerçekleştirilecek. Normalde yılda bir kez 2 taksit ödenen MTV, bu yıl yılda 2 kez 4 taksit şeklinde ödenecek. Ek MTV'nin birinci taksitinin ödemesi de 31 Ağustos'a kadar yapılması gerekiyordu. Ancak bu tarih uzatıldı.

EK MTV ÖDEMELERİ 6 EYLÜL'E KADAR UZATILDI

Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, 31 Ağustos Perşembe günü sonuna kadar ödenmesi gereken ek MTV'nin birinci taksitinin ödenme süresinin 6 Eylül Çarşamba günü sonuna kadar uzatılması kararlaştırıldı.

Bu tarihi geçtiğinizde aracınızı hurdaya çıkaramıyor, muayeneye sokamıyor, trafikten çekemiyor ya da yurtdışına götüremiyorsunuz. O nedenle tarihi geçirmeden bir an önce ödemeyi yapmalısınız. Ödeme yapmak için İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden ya da ilgili banka ve vergi dairelerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Son Haberler