Emre Özpeynirci: Faiz artarsa fahiş fiyat ortadan kalkar

Emre Özpeynirci: Faiz artarsa fahiş fiyat ortadan kalkar
Gazeteci Emre Özpeynirci, araba fiyatlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, " mevduat faizi eğer %50 ve üzeri olursa, o zaman yine ana yatırım aracı olur. Otomobilin yatırım hikayesi azalır veya biter. Sonuçta araç bulunurluğu da artacağı için bu durumda fiyatlar düşmez ama en azından fahiş fiyatlar ortadan kalkar, zamlar durur" dedi.

Otomotiv yazarı Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda otomobil zamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, faiz artışının fahiş fiyatları ortadan kaldırabileceğini söyledi.

Otomobil fiyatlarında yaşanan artışın ardından, Emre Özpeynirci'den dikkat çeken açıklamalar geldi. Kredi çok pahalı olduğu için otomobil cephesi için zor bir dönem olduğunu belirten deneyimli gazeteci, fahiş fiyatların faizle birlikte ortadan kalkabileceğini ancak yüksek fiyatların hala devam edeceğini söyledi.

MEVDUAT FAİZİ YÜZDE 50 VE ÜZERİ OLURSA, OTOMOBİLİN YATIRIM HİKAYESİ AZALIR

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Özpeynirci, şu ifadeleri kullandı:

"Artan kurlara bağlı gelen zamlara ilişkin çok soru var! Arkadaşlar, zaten çok yüksek olan fiyatlar daha da artıkça talep düşecektir, işler yavaşlayacaktır. Kredi de çok pahalı olduğu için açıkçası zor bir dönemden bahsediyoruz. Herkesin kafasında 'Peki olası bir faiz artışı etkili olur mu?' sorusu var. Faiz piyasada zaten yüksek. Ama mevduat faizi eğer %50 ve üzeri olursa, o zaman yine ana yatırım aracı olur. Otomobilin yatırım hikayesi azalır veya biter. Sonuçta araç bulunurluğu da artacağı için bu durumda fiyatlar düşmez ama en azından fahiş fiyatlar ortadan kalkar, zamlar durur. Hep birlikte bekleyip göreceğiz."

Son Haberler