Emre Özpeynirci: Ön siparişle satışş stratejisinden vazgeçilmeli

Emre Özpeynirci: Ön siparişle satışş stratejisinden vazgeçilmeli
Otomotiv yazarı Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bence kurlar artmaya devam ettiği sürece Türkiye'de ön siparişle satış stratejisinden vazgeçilmeli. Zaten teslimatlar da çok sınırlı" dedi.

Otomotiv yazarı Emre Özpeynirci, artan döviz kuruyla birlikte otomobil fiyatlarının yükseldiğini ve sonucunda da ön satışla satılan otomobillerin daha pahalıya teslim alındığını belirtti. Özpeynirci, bu nedenle ön satışın bitmesi gerektiğini söyledi.

Artan döviz kuruyla birlikte Türk lirası değer kaybetmeye devam ediyor. Bu durumda otomobil fiyatlarında da zam üstüne zam görülüyor. Otomobil satın almak isteyenler ön sipariş vererek ön ödeme yapıyor ancak teslim sırasında belirlenen fiyattan değil daha yüksek bir fiyattan ödeme gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otomotiv yazarı Emre Özpeynirci, ön satıştan vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

ÖN SİPARİŞLE SATIŞ STRATEJİSİNDEN VAZGEÇİLMELİ

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özpeynirci, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'de ön siparişle satılan araçlarda açıklanan fiyatların bu kurlarla pek bir anlamı yok. Önemli olan fiyatın teslimatta kaç olduğu veya olacağı. O yüzden bence kurlar artmaya devam ettiği sürece Türkiye'de ön siparişle satış stratejisinden vazgeçilmeli. Zaten teslimatlar da çok sınırlı."

Son Haberler