Fiat, gri otomobil üretmeyi durduruyor: İşte sebebi

Fiat, gri otomobil üretmeyi durduruyor: İşte sebebi
Fiat, oldukça radikal bir karar alarak, artık gri renkli otomobil üretmeyecek. Egea modeli de bu karardan etkilenecek. Peki şirket neden böyle bir karar aldı? İşte ilginç kararın arkasındaki sebep...

Türkiye'de en çok tercih edilen otomotiv markalarının başında gelen Fiat, radikal bir karar aldığını açıkladı. Şirket CEO'su Olivier Francois tarafından yapılan açıklamalarda, Fiat'ın artık gri renkten vazgeçtiği belirtildi. Evet, Fiat otomobiller, bundan sonra gri renkli olmayacaklar. Bu karar, Türkiye'de üretilen Egea'yı da etkileyecektir.

Fiat, İtalya menşeli bir firma. Bu ülke, genel olarak deniz, kum, güneş ve rengarenk sokaklarıyla bilinir. İşte otomotiv markası da tam olarak bundan yola çıkarak böyle bir karar aldı. Böyle bir kararın ilk kez Fiat tarafından alındığını açıklayan yetkililer, İtalya'nın Fiat otomobiller için çok fazla ilham veren renklere sahip olduğunu belirtiyorlar.

Olivier Francois'in açıklaması şu şekilde:

Kuralları çiğnedik: Fiat olarak, gri otomobillerinin üretimini durdurmaya karar verdik. Bu zorlu ve yıkıcıdır. Fiat'ın neşenin, renklerin ve iyimserliğin markası olarak liderliğini daha da güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Fiat, 4 Temmuz'da bir etkinlik gerçekleştirecek ve bir süredir gündemde olan 600 serisini tanıtacak. Şirket, Fiat 600'ün bu yeni kararda misyon yüklenici olduğunu söylüyor. Buradan, Fiat 600'de gri renk seçeneği bulunmayacağını söylemek mümkün. Sonraki aşamada da 500, Panda ve Egea modellerinde gri renk seçeneğinin kaldırıldığına şahitlik edeceğiz. Böylelikle Fiat için yeni bir dönem başlamış olacak.

Son Haberler