Heyecanlandıran iddia: Tesla'nın Türkiye'de açacağı ilk mağazanın yeri belli oldu!

Heyecanlandıran iddia: Tesla'nın Türkiye'de açacağı ilk mağazanın yeri belli oldu!
Tesla, Türkiye pazarına 4 Nisan'da giriş yapacak. Öncesinde ilk bayinin nerede açılacağı merak edildi. İşte iddiaya göre, Tesla'nın ilk bayisinin açılacağı şehir....

Dün Türkiye'deki tüm otomobil tutkunlarını heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Yıllardır Türkiye'ye geleceği konuşulan Tesla, 4 Nisan'da Türkiye pazarına gireceğini resmen duyurdu.

Tüm bu gelişmelerin yaşanmasıyla birlikte Tesla'nın Türkiye'deki ilk bayisini nerede açacağı merak konusu oldu. Herkes, bayinin İstanbul'da bulunacağından emindi ancak lokasyon neresiydi? İşte merak edilen bu konu, inceleme.co'dan teknoloji editörü Mert Yamak tarafından gündeme getirildi. Yamak'ın iddiasına göre Tesla, Türkiye'deki ilk bayisini Kanyon AVM'de açacak.

İşte Tesla bayisinin açılacağı düşünülen mağaza:

Edindiğimiz bilgilere göre Tesla'nın Türkiye'deki ilk bayisi, Kanyon AVM'de, geçmişte Vavacars'ın hizmet verdiği mağazada açılacak. Vavacars'tan kalma kaplamaların söküldüğünü belirten Yamak, mağazanın kısa bir süre içerisinde hizmet vermeye hazır hale gelebileceğini ifade ediyor. Bu arada; iddiaya göre 3 adet Tesla Model Y, sergilenmek üzere İstanbul'a geldi.

Mert Yamak'ın Twitter'daki açıklaması:

"Özel: Tesla'nın Türkiye'deki ilk mağazası Kanyon'da tam olarak buraya açılıyor. Henüz bir belirti yok ama eskiden kalan giydirmeler kaldırılmış mağaza hazır, hızlıca yapılacaktır."

Geçmiş yıllarda, Tesla'nın Zorlu Center'da bayi açacağı söyleniyordu

Tesla, Türkiye'ye 4 Nisan'da geleceğini duyurmuş olsa da markanın Türkiye ile olan geçmişi hayli eskiye dayanıyor. Hatırlayan okurlarımız vardır; Tesla, aslında 2018 yılında Türkiye'ye gelecekti ancak hükümet ile ABD arasındaki gerginlikler, bu planın askıya alınmasına yol açmıştı. Ayrıca o yıllarda, markanın Zorlu Center'da bayi açacağı, Borusan Otomotiv'den de servis desteği alacağı iddia edilmişti.

Şarj ağı için lisans çoktan alındı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, daha birkaç hafta önce Tesla ile ilgili dikkat çeken bir karar aldı. Bu karar kapsamında Tesla, Türkiye'deki lisanslı elektrikli şarj istasyonları kurucularından bir tanesi haline geldi. Markaya 2043 yılına kadar lisans verildi. Tüm bu gelişmeler ışığında, Tesla otomobiller için artık her şeyin hazır olduğunu söyleyebiliriz.

Son Haberler