Hiper otomobil Bugatti Profilée görücüye çıkıyor

Hiper otomobil Bugatti Profilée görücüye çıkıyor
Bugatti, ikonik Bugatti Chiron'un son versiyonu olabilecek modeli tanıttı. Bugatti Profilée, Pur Sport'un daha az radikal bir yorumu olarak tasarlanan Chiron serisinin türünün tek örneği bir üyesi.

Bugatti Çarşamba günü, geliştirme aşamasını tamamlayamayan tek seferlik bir Chiron donanımını açık artırmayla satmayı planladığını duyurdu.

Profilée olarak adlandırılan bu model, Chiron Sport ile Chiron Pur Sport arasında performans ve agresiflik açısından bir ara model olarak konumlandırılacaktı. Şimdi, 1 Şubat'ta Paris'te RM Sotheby's aracılığıyla satılacak.

BUGATTI CHIRON Profilee

Yeni otomobilin özellikleri şu şekilde:

Radyatörlere daha fazla hava sağlamak için ön tarafta "giriş seviyesi" Chiron'dan daha büyük at nalı ızgaraları ve hava girişleri var. Ön akstaki bastırma kuvvetini artıran revize edilmiş bir splitter hava akışını daha da optimize ediyor. Chiron Profilée, devasa arka kanadı çok daha mütevazı bir aero elemanla değiştiriyor.

Türünün tek örneği olan hiper otomobil, Bugatti tarafından özel Argent Atlantique rengine boyanarak açıkta bırakılmış karbon fiber ve Bleu Royal Carbon alt gövde tonuyla renklendirildi.

Chiron Sport'a göre yüzde 15 daha kısa vites kutusu oranlarına sahip olan Bugatti Profilée, Bugatti W16 motorunun aynı 1.500 PS'lik versiyonundan güç alıyor. Profilée, 0'dan 100 km/s hıza 2,3 saniyede çıktıktan sonra 5,5 saniyede 200 km/s hıza ulaşabiliyor. Maksimum hızı ise 380 kmph.

Mekanik olarak, arka aks Pur Sport'a göre yüzde 50 daha fazla negatif odacığa sahiptir. Süspansiyon yayları Pur Sport'unkilerden yüzde 10 daha güçlü.

BUGATTI CHIRON Profilee

2.500 metreden fazla deri şeridin kullanıldığı zengin iç mekan, dokuma deri kaplamaya sahip ilk Chiron olma özelliğini taşıyor. Koltuklar "hava geçidi" kapitonesine sahip ve Gris Rafale ve Deep Blue deri ile kaplı. Profilée yazısını vurgulamak için Bugatti tarafından orta konsola siyah anodize çerçeve kakma eklendi.

1 Şubat 2023'te RM Sotheby's aracı açık artırmaya çıkaracak ve Bugatti'ye göre gelirin bir kısmı bir hayır kurumuna bağışlanacak.

Son Haberler