Honda yeni 100cc motosikletini resmen tanıttı

Honda yeni 100cc motosikletini resmen tanıttı
Honda, Hero Splendor Plus ve Bajaj Platina'ya rakip olacak yeni 100cc motosikletinin tanıtımını yaptı.

Honda Motorcycle and Scooter India Pvt. Ltd. yakında piyasaya sürülecek olan yeni 100cc motosikletinin tanıtım videosunu yayınladı. Yaklaşan bu banliyö segmenti motosiklet Hero Splendor Plus ve Bajaj Platina'ya rakip olacak. Honda'nın yeni 100cc motosikletinin önümüzdeki ayın ikinci veya üçüncü haftasında piyasaya çıkacağı düşünülüyor.

Tasarım açısından, yeni 100cc motosikletin Honda'nın en çok satan iki tekerlekli motosikletlerinden biri olan Shine'dan stil ipuçlarını ödünç alması bekleniyor. Ayrıca, halojen far, LED gündüz farı, halojen göstergeler ve arka lamba, analog veya yarı dijital gösterge konsolu, yan sehpa uyarısı/kesmesi ve alaşım jantlara sahip olabilir.

Honda'nın yeni motosikleti 100cc, tek silindirli, hava soğutmalı bir motora sahip olacak. Bu motorun dört vitesli bir şanzımanla eşleştirilmesi muhtemeldir. Bu arada, yeni motosiklet bir motor çalıştırma/durdurma sistemi ile de gelebilir.

Şu anda markanın en düşük hacimli motosiklet serisi CD 110 Dream ve Livo'dan oluşuyor. Her iki motosiklet de 109,51 cc'lik tek silindirli hava soğutmalı bir motoru paylaşıyor. Ayrıca, SP 125 ve Shine bunların üzerinde konumlandırılmış ve 123.94cc'lik bir motorla güçlendirilmiştir.

Son Haberler