İlk arabasını alana ÖTV şartsız araç müjdesi seçim öncesi geldi! Sıfır ÖTV indirimli araçlar indirim tarihi

İlk arabasını alana ÖTV şartsız araç müjdesi seçim öncesi geldi! Sıfır ÖTV indirimli araçlar indirim tarihi
Araç fiyatlarının her geçen gün yükselmesiyle birlikte, araba sahibi olmak giderek zorlaşır hale geldi.

Sıfır ÖTV indirimli araçlar indirim tarihi! İlk arabasını alana ÖTV şartsız araç müjdesi seçim öncesi geldi - Seçimler yaklaşırken, parti liderleri arasındaki iktidar yarışı hız kesmeden devam ediyor. Bu yarışın bir parçası olarak, vatandaşa seçim müjdeleri sunulmaya devam ediyor.

Hem iktidar partisi hem de muhalefet partileri, son dönemde artan araç fiyatları nedeniyle vatandaşların en çok dertlendiği konulardan biri olan araba alımlarına yönelik yeni vaatler sunmaya başladı. Bu kapsamda yapılan açıklamalarda, ilk defa arabasını alacaklara yönelik ÖTV'siz araç satışı gündeme geldi. İşte bu konuyla ilgili kulis haberleri!

İlk Arabasını Alacaklara 5 Yıl Satmama Şartı ile ÖTV'siz Araba Fırsatı Bekleniyor!

Araç fiyatlarının her geçen gün yükselmesiyle birlikte, araba sahibi olmak giderek zorlaşır hale geldi. Özellikle hükümet tarafından ilk evini alacaklara 5 yıl satmama şartıyla sunulan 0,69 konut kredisi müjdesi sonrasında, benzer bir çalışmanın da sıfır araç piyasasına yönelik yapılacağı iddia ediliyor. Ankara kulislerinde dillendirilen bu iddialara göre, arabası olmayan ve yeni araba almak isteyen kişilere sıfır ÖTV hakkıyla yeni araba sahibi olma fırsatı sunulabileceği ifade ediliyor.

Hatırlanacağı üzere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamada, ilk defa araba alacak gençlere ÖTV'siz araba vereceklerini belirtmişti. Bu süreçte, arabasını alan ve 5 yıl boyunca satmayacak olan gençler için kampanyanın seçimden hemen sonra 6 ay içinde yürürlüğe gireceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, bu taleplerini EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) konusu sonrasında tekrar hükümete iletti.

Özellikle CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı seçim vaadi, "Sıradaki gündemim otomobilde ÖTV. Sonucu biliyoruz, beni yorma" şeklinde olmuş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitap etmişti.

Son Haberler