Kim bu zenginler! İşte TOGG T10X için ön sipariş verenlerin sayısı

Kim bu zenginler! İşte TOGG T10X için ön sipariş verenlerin sayısı
Togg T10X için verilen ön sipariş başvuru sayısını açıklandı. Yapılan açıklamalara göre, bu zamana kadar toplamda 177 bin 467 vatandaş 60 biner TL yatırarak, ön siparişe başvurdu.

Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu'nun (Togg) ilk otomobil modeli olan T10X, 16 Mart itibarıyla ön sipariş programına alındı. Yerli otomobilin ilk sahipleri arasında yer almak isteyen vatandaşlar, 60 bin TL ön ödeme yaparak ön sipariş için çekiliş hakkı kazandılar. Togg, çekiliş kapsamında T10X sahibi olmaya hak kazanan vatandaşları, 29 Mart (yarın) gerçekleştireceği etkinlikte belirleyecek.

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Togg, şu ana kadar kaç adet ön sipariş başvurusu yapıldığını resmen açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 177 bin 467 vatandaş, Togg sahibi olmak için ön ödeme yaptı. Şirket, bu süreçte 10 milyar 648 milyon 20 bin TL topladı.

Sadece 20 bin kişi satın alabilecek

Togg T10X ön sipariş programına 177 bin 467 başvuru yapılmış olsa da bunların hepsi teslim edilmeyecek. Zira Togg'un Gemlik'teki fabrikası, yılda 28 bin adet otomobil üretmeye müsait. Bunlardan 20 bin tanesi, 29 Mart'ta gerçekleştirilecek çekiliş ile belirlenmiş olacak. Şunu da belirtmekte fayda var; ilk aşamada 12 bin kişinin çekilişle otomobil alabileceği ifade edilmişti. Togg, ilgi yoğun olunca çekiliş ve teslimat sayısını artırdı.

Togg'un Twitter'daki paylaşımı:

"177.467 T10X ön siparişi. İlginiz için teşekkür ederiz."

Togg, sancılı bir ön sipariş süreci geçirdi. Aslında yapılan ilk açıklamalarda, ön sipariş için Avalanche (AVAX) satın alınması gerektiği açıklanmıştı. Ancak ön sipariş sürecinin başlayacağı gün hepimizin yüreğini yakan Kahramanmaraş depremleri meydana geldi. Hal böyle olunca Togg'un ön sipariş süreci ertelendi. 16 Mart, ön siparişlerin yeniden açıldığı gün oldu. Vatandaş, bu kez de Trumore uygulamasındaki e-Cüzdan'a para atmakta sorun yaşadılar. Pek çok kişi, markanın Twitter'daki paylaşımlarına cevap vererek para aktarımlarının gerçekleşmediğini söylediler. Neyse ki artık tüm bunlar geride kaldı.

Togg ön sipariş çekilişleri nasıl takip edilecek?

Togg'un açıklamalarına göre çekilişleri takip etmek isteyen vatandaşlar, çekilişin başladığı an itibarıyla Togg'un YouTube kanalını takip edebilirler.

Son Haberler