Korkutucu iddia: Otomobillere vergi zammı gelir mi?

Korkutucu iddia: Otomobillere vergi zammı gelir mi?
Otomobil fiyatları ciddi bir artış gösterirken, yeni bir ek vergi geleceği iddia edildi. Otomotiv sektörünü yakından izleyen gazeteci Emre Özpeynirci de bu konuda değerlendirmelerde bulunarak, "Benim şahsi fikrim; zaten çok yüksek vergi yüküne sahip otomobillere ekstra bir vergi artışının gelmesi zor. Çünkü bugün en düşük ÖTV %80'den başlıyor, KDV ile %116'ya çıkıyor" dedi.

Gazeteci Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından "otomobile ek vergi geliyor" iddialarını yanıtladı. Özpeynirci, ek bir vergi ihtimalinin zor olduğunu ifade ederek, bunun yerine bir matrah düzenlemesi yapılabileceğini söyledi.

Ekonomik krizin etkisiyle birlikte ek vergilerin geleceği iddia ediliyor. Gazeteci Emre Özpeynirci de bu iddialara sosyal medyadan yanıt verdi.

"ŞAHSİ FİKRİM EKSTRA BİR VERGİ ARTIŞININ GELMESİ ZOR"

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özpeynirci, şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar vergilere ilişkin yine çok fazla soru geliyor⁉️

Benim şahsi fikrim; zaten çok yüksek vergi yüküne sahip otomobillere ekstra bir vergi artışının gelmesi zor. Çünkü bugün en düşük ÖTV %80'den başlıyor, KDV ile %116'ya çıkıyor.

Eğer ithalatı frenlemek istiyorlarsa, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ağırlıklı olarak yerli üretimi destekleyecek bir matrah düzenlemesi olabilir.

Ama tabi ki burası Türkiye, bir gece ansızın her şey olabilir."

Son Haberler