Kur fena bastırıyor! Otomobil alacaklar elini çabuk tutsun

Kur fena bastırıyor! Otomobil alacaklar elini çabuk tutsun
Otomotiv yazarı Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, döviz kurunun artışıyla birlikte zamların kapıda olduğunu söyledi. Özpeynirci, "Kur yükseliyor, fiyatlar artacak demek! Faiz yükseliyor, maliyetler artacak demek! Kredi bulunmuyor, sistem kitlenmek üzere demek!" dedi.

Türk lirası, güne ciddi bir değer kaybıyla uyandı. Dolar ve euro kurunda yaşanan artışla birlikte yeni zamların yolda olduğu görünüyor. Gazeteci Emre Özpeynirci de yaşanan artışla birlikte, otomobil cephesine değindi.

Ekonomik krizin başlayıp derinleşmesinden bu yana fiyatlar yükselirken, artık 500 bin liranın altında sıfır araç da kalmadı. Bu nedenle vatandaş, daha da zamlanmadan borç vs. bir şekilde almaya çalışıyor. Ancak kredi verme oranları da giderek azaldı.

KUR YÜKSELİYOR, FİYATLAR ARTACAK DEMEK!

Twitter hesabından paylaşım yapan Özpeynirci, piyasadaki son duruma dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

"Kur yükseliyor, fiyatlar artacak demek! Faiz yükseliyor, maliyetler artacak demek! Kredi bulunmuyor, sistem kitlenmek üzere demek!

1) Şimdilik 'fiyatlar daha da artar' diye alanlarla sistem devam ediyor. 2) Geçmiş satışların teslimatları yapılıyor. 3) Bir de araç bekleyen kurumsal firmalar var. Belki pazar sene sonunu bu tempoyla tamamlayabilir de, 2024'te ne olur, hiç bilinmez Ne desem boş valla..."

Son Haberler