Makyajlı Renault Clio'nun, Türkiye'de tanıtımı yapıldı: İşte satış tarihi

Makyajlı Renault Clio'nun, Türkiye'de tanıtımı yapıldı: İşte satış tarihi
Renault'un makyajlı Clio modeli için Türkiye'de lansman yapıldı. Bu lansmanda aracın ne zaman satışa çıkacağı da açıklandı. İşte detaylar...

Fransız otomobil devi Renault, bundan birkaç ay önce Türkiye'de en çok tercih edilen otomobillerin başında gelen Clio'ya makyaj yaptı. Clio, ilk kez bu kadar yakışıklı bir biçimde karşımıza çıktı. Şirket bugünse makyajlı Clio'nun Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Aracın fiyatı hala bilinmiyor olsa da artık elimizde bir çıkış tarihi mevcut.

Renault'un Türkiye'de gerçekleştirdiği lansmanda yapılan açıklamalara göre makyajlı Clio, Eylül 2023 itibarıyla Türkiye pazarındaki yerini alacak. Böylelikle halihazırda yok satan Clio, önümüzdeki aylar itibarıyla yepyeni yüzüyle yollara çıkacak. Peki makyajlı Clio tüketicilere neler sunacak? Gelin biraz da tasarıma ve teknik özelliklere bakalım.

Karşınızda makyajlı Renault Clio!

Oyak Renault tarafından Bursa'da üretilecek olan yeni Clio'nun genel hatları aynı kaldı. Ancak yapılan makyaj ile yepyeni bir ızgaraya kavuşan otomobil, artık çok daha sportif görünüyor. Bu arada ızgara, Peugeot ve Mercedes-Benz gibi markalardan tanıdık gelebilir. Parçalı far yapısına sahip olan otomobil, markanın bir süre önce kullanmaya başladığı yeni nesil logoyu da bünyesinde taşıyacak. Ayrıca bu logonun çevresi de aydınlatma ögeleriyle desteklenmiş durumda.

Aracın arka kısmına baktığımız zaman, aydınlatmaların mevcut model ile aynı kalıpta olduğunu ancak çerçevenin değiştiğini görüyoruz. Yeni logo bagaj kapağında da kendini gösteriyor. Öte yandan, makyajlı Clio'nun en dikkat çekici özelliklerinden biri, yeni jant tasarımı. Tüketiciler, 5 farklı jant tasarımından birini 16 veya 17 inç olarak tercih edebilecekler.

wtk-133861-2.jpg

Makyajlı Renault Clio'nun iç tasarımı da büyük değişiklikler almış durumda. Bu bağlamda; 7 veya 10 inç satın alınabilen gösterge ekranı artık tamamen dijital. "Tesla ekran" olarak da bilinen 7 veya 9.3 inç boyutlu dikey bilgi-eğlence ekranı ile bu ekranın altındaki kontrol butonları, aracı oldukça premium gösteriyor. Araçtaki döşemeler ise artık yüzde 60 geri dönüştürülmüş malzemeden imal edildi.

Renault Clio, bugüne kadar bir yerden başka bir yere götüren giriş seviye bir otomobildi. Ancak makyajlı Clio, bu algıyı yıkacak gibi görünüyor. Zira araç, yeni nesil teknolojilerle de donatıldı. Bu bağlamda; sürüş ve park yardımcıları, 360 derece kamera, trafik ve kaza uyarı sistemi gibi yeni nesil teknolojiler, Renault Clio'da bulunacak.

wtk-133861-5.jpg

Kaputun altına baktığımızda ise herhangi bir değişiklik olmayacağını görüyoruz. Makyajlı Renault Clio, bugün sunduğu motor seçeneklerine sahip olmaya devam edecek. Ancak aracın LPG ve hibrit versiyonları da bulunacak. Türkiye'ye gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz ancak hibrit motorlu Renault Clio, tam 145 beygir gücü üretecek ve şehir içi yakıt tüketimini yüzde 40'a kadar düşürecek.

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi; makyajlı Renault Clio'nun tam olarak ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Türkiye'deki en ucuz Clio'nun 609.000 TL bandında olduğunu hatırlatacak olursak, makyajlı versiyonun bundan daha ucuza gelmesi hayalperestlik olacaktır.

Son Haberler