Merakla beklenen TOGG SUV hakkında bomba açıklama! 2 model yolda

Merakla beklenen TOGG SUV hakkında bomba açıklama! 2 model yolda
TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş merakla beklenen yerli otomobil hakkında basının sorularını yanıtladı. Şu anda Gemlik fabrikasında çalışmaları devam eden araçlarla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Karakaş'ın ifadelerine göre SUV modeli iki farklı seçenek ile piyasalarda yer alacak. Peki ya TOGG ne zaman çıkacak? İşte tüm ayrıntılar...

Togg tarafından geliştirilen ilk yerli otomobil modeli için önemli açıklamalar yapıldı. Konuda CEO Mehmet Gürcan Karakaş konuştu.

Togg imzalı ilk yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve Gemlik merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Kısa süre önce deneme üretimi başlayan Togg SUV, CEO Mehmet Gürcan Karakaş tarafından yapılan buradaki açıklamalara göre iki versiyona sahip olacak. Karakaş bu konuda “300 ve 500 kilometre olmak üzere iki farklı menzil seçeneğiyle satılacak olan Togg SUV, 200 ve 400 beygir güç sunacak, 200 BG’lik versiyon 7,6 saniyede, 400 BG’lik versiyon ise 4,8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşacak, bataryası yüzde 80 doluluğa hızlı şarj ile 25 dakikada ulaşabilecek. Türkiye’nin şarj alt yapısını güçlendirmek üzere de bir şirket kurmuş, bu amaçla bin adet hızlı şarj istasyonu kurmak üzere çalışmalarına başlamıştır” dedi. Mehmet Gürcan Karakaş ayrıca ilk modelin 2023 yılının ilk çeyreğinde önce Türkiye’de, bu tarihten yaklaşık 18 ay sonra ise Avrupa’da yollara çıkacağını belirtti.

togg.jpg

Resmi satış fiyatı halen açıklanmayan tamamen elektrikli otomobil için geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tesislerin seri üretime hazır hale gelmesiyle ilk seri üretim araçlar bu yılın son çeyreğinde inşallah banttan inecek. Yerli araç Togg’da ÖTV’yi yüzde 10’lara kadar düşürdük.” açıklamasında bulunmuştu.

Fiyat konusunda Togg CEO’su Gürcan Karakaş ise “Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli” demişti. Karakaş tam olarak “Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı geldiğinde göreceğiz. Hiçbir profesyonel şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir araç için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli.

Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı geldiğinde biz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar payı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içerisinde rekabetçi olacağız diyoruz.” açıklamasında bulunmuştu.

Son Haberler