Mercedes-Benz, araçlarında ChatGPT destekli sesli asistanı test ediyor

Mercedes-Benz, araçlarında ChatGPT destekli sesli asistanı test ediyor
Mercedes-Benz, Microsoft ile iş birliği yapma kararı alarak, araçlarında ChatGPT destekli sesli asistanı test etmeye başladığını açıkladı.

Arabalarımızda Kara Şimşek'teki KITT'in yapay zekasına sahip olmaya yaklaşıyor muyuz dersiniz? Belki de... Mercedes-Benz, bazı modellerinde araç sahiplerinin OpenAI'ın ChatGPT'sine Mercedes'in sesli asistanı aracılığıyla erişmelerini sağlayacak yeni bir ortaklığı duyurdu.

Mercedes-Benz basın açıklamasında, üç aylık bir beta programı kapsamında Microsoft'un Azure OpenAI Hizmetini kullanacağını ve 900.000 aracının, şirketin MBUX bilgi-eğlence sistemine sahip olması halinde ChatGPT'yi kullanabileceklerini açıkladı. Mercedes-Benz, bu araç sahiplerinin beta programına Mercedes me uygulaması aracılığıyla ya da araçlarındayken sadece "Hey Mercedes, beta programına katılmak istiyorum" diyerek kaydolabileceklerini belirtiyor.

gehlhvxc-koxm.png

Otomobil üreticisi, bu testten elde edilen müşteri verilerini manipülasyon ve kötüye kullanıma karşı koruyacaklarını söylüyor. Ayrıca, sürücüler araçlarında ChatGPT kullandığında potansiyel riskleri yakından takip edeceklerini de ekliyor.

Son Haberler