Otomobil almak hayal oldu: Volkswagen, bu ayki üçüncü zammını yaptı

Otomobil almak hayal oldu: Volkswagen, bu ayki üçüncü zammını yaptı
Artan döviz kuru ne yazık ki etkisini her yerde göstermeye başladı. Özellikle otomobil fiyatlarındaki zamlar tepki çekerken, Volkswagen bu ayki üçüncü zammını yaptı.

Döviz kurundaki artışın yanı sıra elektronik ve otomobillerden alınan vergiler de mevcut fiyatı ikiye, hatta üçe katlıyor. Ancak yapılan zamların etkisi en çok otomobil pazarında etkisini gösteriyor.

Öyle ki zam furyasının şampiyonlarından biri de Volkswagen oldu. Alman otomobil devi bu ay Türkiye'de üçüncü zammını yaptı.

Volkswagen'e bir zam daha

Otomobil fiyatlarındaki zam furyasıysa devam ediyor. Otomotiv devi Volkswagen hazirandaki üçüncü artışına giderek yaklaşık yüzde 4 zam yaptı.

Dolar kurundaki hareketlilik otomotiv sektörüne zam yağmuru olarak uğramaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 7 markadan 37 modeline yüzde 5 ila 21 arasında gelen zamma yenisi eklendi.

Cumhuriyet'in haberine göre Haziran başında yüzde 5-6 arası, 8 Haziran'da da yüzde 7 zam yapan Volkswagen, şimdi de yaklaşık yüzde 4’lük bir zam daha yaptı. Böylece, Volkswagen Polo’nun "style" paketinin fiyatı 1 milyon TL’yi geçti.

Öte yandan döviz kurundaki yükseliş ithal ürünlere de fiyat artışı getirdi. Başta otomotiv sektörü olmak üzere pek çok marka ürünlerine zam yaptı.

Haziran başında Renault, Fiat ve Seat, yüzde 4-5 arasında zam yapmıştı. Öncesinde de 11 otomobil markasında fiyatlar yüzde 10’a yakın artmıştı.

Söz konusu zam, otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci tarafından Twitter üzerinden duyuruldu. Buna göre, Volkswagen bu ayki üçüncü zammını yaptı. Haziran başında yüzde 5-6 arası, 8 Haziran’da da yüzde 7 zam yapan Volkswagen, şimdi de yaklaşık yüzde 4’lük bir zam daha yaptı. Bu zamla birlikte, Volkswagen Polo’nun "style" paketinin fiyatı 1 milyon TL’yi geçti.

Son Haberler