Renault fiyatlarına bir kez daha zam yaptı! Ön ödeme yapanlar zamlı teslim alacak

Renault fiyatlarına bir kez daha zam yaptı! Ön ödeme yapanlar zamlı teslim alacak
Döviz kurunda yaşanan artışla birlikte otomobil markaları arka arkaya zam yapmaya devam ediyor. Haziran ayının başında yüzde 4-5 oranında zam yapan Renault, şimdi de yüzde 12 civarında bir artış daha yaptı. Ön ödemeyle araç bekleyen kişiler, araçlarını ne yazık ki zamlı olarak teslim alacak.

Gazeteci Emre Özpeynirci, Renault'un 9 gün içerisinde ikinci kez zam yaptığını duyururken, ön ödemeyle araç alanların, araçlarını zamlı fiyatlarıyla teslim alacaklarını söyledi.

Döviz kurunda yaşanan patlama, fiyat artışlarını beraberinde getirmeye devam ediyor. Gazeteci Emre Özpeynirci de artan döviz kurunun Renault fiyatlarına bir zam daha getirdiğini duyurdu.

YÜZDE 12 ZAM GELDİ

Twitter'dan paylaşım yapan Özpeynirci, "Renault'a ortalama %12, Austral'a %21 zam Haziran başında %4-5 oranında zam yapan Renault, bugünde fiyatlarını ortalama %12 artırdı. Haziran başı zamlanmayan Austral fiyatı ise %21 arttı" dedi.

ÖN ÖDEME YAPARAK SİPARİŞ VERENLER ZAMLI ALACAK

Özpeynirci, "Böylece, nisan sonunda 250 bin TL ön ödeme yapıp sipariş veren 500 kişiden sadece 100'ü aracı zamsız 1 milyon 190 bin TL'den başlayan fiyatla alabildi. Geri kalan 400 kişi ise ne yazık ki, araçları zamlı olarak 1 milyon 435 bin TL'den başlayan fiyatlarla teslim alacak. Bu konuda birçok şikayet geliyor, gözler Renault'ta" ifadelerini kullandı.

Son Haberler