Renault Türkiye yakında zamanda Nissan için üretim yapabilir

Renault Türkiye yakında zamanda Nissan için üretim yapabilir
Nissan'dan Türkiye ile ilgili dikkat çeken açıklamalar bizzat Nissan Türkiye CEO'su Charbel Abi Ghanem tarafından yapıldı. İşte Nissan tarafından yapılan o açıklamalar.

Elektrikli Qashqai ile X-Trail'i Türkiye'ye getiren Nissan'ın Türkiye CEO'su Charbel Abi Ghanem ile Nissan Avrupa Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Jordi Vila, Habertürk'e özel bir Mitsubishi Colt üretimi yapacağını duyurmuştu. "Bizim Türkiye'ye doğrudan bir yatırım planımız yok. Fakat, ilerleyen dönemde Nissan da Mitsubishi gibi bir adım atabilir" diyen Ghanem de aslında benzer bir tesis açmadan üretim kararını kendilerinin de alabileceğini ifade etmiş oldu. Hal böyle olunca Renault'un Nissan için de üretim yapması, kimseyi şaşırtmayacaktır.

"Böyle dalgalı bir pazar görmedim"

Nissan Türkiye CEO'su Charbel Abi Ghanem tarafından yapılan açıklamalarda daha çok sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu. "İlk defa Türkiye'de bulunuyorum. Bu kadar dalgalı bir pazar görmedim açıkçası. ÖTV'nin ne olacağını ya da dövizde dalgalanmanın nasıl olacağını öngöremiyoruz. Öngörülemez olduğu için de öngörmeye çalışmıyoruz. Duruma hızlı ve çevik bir şekilde cevap vermeye çalışıyoruz. Bu sayede de yönetilmeyecek şeyleri kontrol altında tutmuş oluyoruz." diyen Ghanem, Türkiye'deki durumu böyle değerlendirdi.

Nissan Türkiye, neden Avrupa'ya bağlandı?

Nissan, bundan bir süre önce Türkiye ile ilgili önemli bir karar aldı. Bu karar kapsamında Nissan Türkiye, şirketin Avrupa bölümüne bağlandı. Neden böyle bir şey yapıldığını açıklayan isim Nissan Türkiye CEO'su oldu. Charbel Abi Ghanem, "Türkiye, Nissan açısından çok önemli bir ülke. Türkiye, Avrupa'nın bir parçası olarak görülüyor." dedi ve ekledi: Türkiye'deki müşteri profili Avrupa'ya daha yakın ve alışkanlıkları da Orta Doğulu müşterilere göre daha Avrupalı. Aynı şekilde, Türk müşterilerin teknolojiye adapte olma alışkanlıkları da yine Avrupa'ya daha yakın.

Bu arada; Charbel Abi Ghanem'in yakın zamanda Togg ile ilgili konuştuğunu da belirtelim. "Togg, Türkiye'de elektrikli araçlar için büyük bir katkı sağlayacak. Hem bizim için hem sektör için yolu açmış olacak diyebiliriz." diyen Ghanem, Türkiye'deki elektrikli ve hibrit otomobil pazarının yüzde 10 kadarına hakim olmak istediklerini belirtti.

Son Haberler