Sahte Togg sitesinden vatandaşı dolandıran sahtekarlar yakayı ele verdi

Sahte Togg sitesinden vatandaşı dolandıran sahtekarlar yakayı ele verdi
Sahte internet sitesi kurarak, Togg T10X'in ön satışını yakalayan dolandırıcılar yakayı ele verdi. Dolandırıcılık mağduru olan en az 21 vatandaş, toplamda 1 milyon 316 bin 500 TL parayı kaptırdı.

Türkiye'nin yerli ve milli mottosuyla satılan Togg T10X'in ön satışında dolandırıcılar piyasaya çıktı. Sahte internet sitesi düzenleyen dolandırıcılar, 60 bin TL ön bedel isteyerek en az 21 vatandaşı dolandırdı. 1 milyon 316 bin 500 lira topladıkları tespit edilen çete, güvenlik güçlerinden kaçamadı.

Dolandırıcılık şebekesi, E.E isimli bir vatandaşın 60 bin TL yatırması ve durumu anlaması üzerine çökertildi. Şikayetçi olan vatandaş, paranın yatırıldığı bir banka hesabının Y.Ç. isimli bir şahsa ait olduğunu tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren kolluk kuvvetleri, Y.Ç. ile birlikte 5 kişiyi farklı farklı şehirlerde yakaladılar.

Hesaplara bloke konuldu!

Edinilen bilgilere göre en az 21 vatandaş, Togg T10X satın almak isterken dolandırılmış oldu. Kolluk kuvvetleri, mağduriyetlerin giderilmesi adına para toplanan hesapları tek tek tespit etti ve bloke koydu. Oluşan mağduriyetin ne kadarının giderildiği şimdilik bilinmiyor.

Kamu haberciliği adına altını çizmemiz gereken bir husus var. Hiçbir şirket veya kurum, vatandaştan şahsi hesaba para göndermesini istemez. Bu çok basit bir bilgidir ve yıllardır gerek internet gerekse televizyon ortamında dile getirilir.

Son Haberler