Seviye 2 otonom özelliğine sahip yeni Hyundai Verna'nın üretimine başlandı

Seviye 2 otonom özelliğine sahip yeni Hyundai Verna'nın üretimine başlandı
Tamamen yenilenen Hyundai Verna standart olarak 30 güvenlik özelliğine sahip olacak. Ayrıca Hyundai Sense Seviye 2 otonomi ile birlikte gelecek.

Hyundai, tamamen yeni Verna'nın üretimine Hindistan'da başlandığını resmen duyurdu. Yeni Verna'da Hyundai Sense Seviye 2 otonomi ve 30 güvenlik özelliği standart olarak sunulacak. Genel olarak, toplam 65 güvenlik özelliği ile gelecek. Güney Koreli otomobil üreticisi yeni nesil Verna'yı 21 Mart 2023 tarihinde Hindistan'da piyasaya sürecek.

Yeni Verna'nın en önemli özelliği, ileri çarpışma uyarısı, acil frenleme (araç, yaya, bisiklet ve kavşak dönüşü), dur-kalk özellikli hız sabitleyici, uzun far asistanı, kör nokta çarpışma uyarısı, kör nokta önleme asistanı, şerit takip asistanı ile şeritten ayrılma uyarısı, şerit takip asistanı, sürücü dikkat uyarısı, güvenli çıkış uyarısı, önde giden araç kalkış uyarısı ve arka çapraz trafikten kaçınma asistanı ile arka çapraz trafik uyarısını içeren gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) paketi olan Hyundai Sense olacak.

Hyundai, 30 standart güvenlik özelliğinin listesini açıklamamış olsa da, yaklaşmakta olan Verna ile sunulacak bazı özellikler hakkında ayrıntılar verdi. Sedan altı hava yastığı, üç noktalı emniyet kemeri ve hatırlatıcı, far eskort fonksiyonlu otomatik farlar, anahtarsız giriş, arka park sensörleri, şerit değiştirme göstergesi, arka buğu çözücü, ABS, EBD, hız ve darbe algılamalı otomatik kapı kilidi, acil durdurma sinyali, ISOFIX çocuk koltuğu bağlantıları, hırsız alarmı ve arka buğu çözücüye sahip olacak.

Güvenlik donanımlarının yanı sıra Hyundai, yaklaşan sedana ısıtmalı ve havalandırmalı ön koltuklar, dijital gösterge paneli ve dokunmatik bilgi-eğlence sisteminden oluşan iki büyük ekran, LED farlar, dört tekerlekten çekişli disk frenler, ESP, VSM, HAC, elektrikli park freni, otomatik kararan iç dikiz aynası, viraj lambaları, ön park sensörleri ve TPMS gibi donanımlar da sunacak.

Hyundai Verna piyasaya sürüldüğünde 2023 Honda City, Volkswagen Virtus, Skoda Slavia ve Maruti Suzuki Ciaz ile rekabet edecek.

Son Haberler