Sıfır arabaya seçim öncesi şoku! Fiyatlar 150.000 TL arttı! Vatandaş şokta!

Sıfır arabaya seçim öncesi şoku! Fiyatlar 150.000 TL arttı! Vatandaş şokta!
Sıfır otomobil sahibi olmak isteyen binlerce kişi, bayilerdeki stok sorunundan oldukça şikayetçi.

Sıfır otomobiller, mayıs ayında karşılaştığı büyük fiyat artışlarıyla gündeme geldi. Son zamanlarda bayilerde sıfır araç bulmak oldukça zorlaşırken, mayıs ayında sıfır otomobil fiyatlarının 150 bin TL'ye kadar yükseldiği ortaya çıktı. Bu araçlar için gelecek olan yeni zamlar da bekleniyor.

Sıfır otomobil sahibi olmak isteyen binlerce kişi, bayilerdeki stok sorunundan oldukça şikayetçi. Araç bulma konusunda yaşanan sıkıntılarının üzerine, mayıs ayında fiyatlarda 150 bin TL'ye kadar bir artış olduğu ortaya çıktı. Adı var, kendisi yok olan sıfır otomobillerin fiyatlarında tekrar bir zam beklentisi bulunuyor.

Fiyatlarda 150 Bin TL'ye Kadar Artış Gözlendi! Otomobil fiyatlarındaki yükseliş trendi devam ederken, ikinci el araçlardaki artıştan bıkan vatandaşlar, sıfır araçlara yönelmeye başladı. Ancak bayileri dolaşan araç arayışında olan vatandaşlar, "araç yok" yanıtlarıyla karşılaştı. Bunun yanı sıra, bulunamayan araçların fiyatlarına 150 bin TL'ye kadar zam yapıldı.

Mayıs Ayında Sıfır Otomobillerde Zam Şoku! Mayıs ayının ilk haftasıyla birlikte sıfır otomobil fiyatlarında artışlar gözlendi. Yüzde 3 ile yüzde 5 arasında bir oranda kur zammı sıfır otomobil fiyatlarına yansıdı.

Kur zammının etkisiyle sıfır otomobil fiyatları, 60 bin TL ile 120 bin TL arasında artış gösterdi. Nisan ayında 1 milyon 300 bin TL civarında olan bir sıfır otomobil, şu an ortalama 1 milyon 370 bin TL'den satılıyor.

Son Bir Haftada 60 Bin TL'ye Kadar Fiyat Artışı! SUV sınıfında yer alan ve en çok satılan, talep gören otomobillerden biri bir hafta önce 950 bin TL'ye satılırken, bugün itibarıyla 1 milyon 10 bin TL'ye kadar yükseldi.

Otomobil satış müdürü Hüseyin Kaya, sıfır otomobiller için önümüzdeki ay için yeni bir zam beklentisi olduğunu belirtti.

Son Haberler