Stellantis ile Qinomic el sıkıştı. İçten yanmalı motorlu minibüsler elektrikli araçlara dönüşecek

Stellantis ile Qinomic el sıkıştı. İçten yanmalı motorlu minibüsler elektrikli araçlara dönüşecek
Stellantis, bu yılın başlarında sunduğu iş planında, geri dönüşüme odaklanan işinin gelirlerini 2030 yılına kadar on kat artırarak 2 milyar avronun (2,1 milyar dolar) üzerine çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca uzun ömürlü parça ve hizmetlerden elde edilen gelirleri de dört katına çıkarmayı hedefliyor.

Otomobil üreticisi Stellantis Cuma günü yaptığı açıklamada, içten yanmalı motorlu minibüsleri elektrikle çalışan araçlara dönüştürmeyi amaçlayan bir proje geliştirmek için mobilite odaklı bir Fransız yüksek teknoloji şirketi olan Qinomic ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

İtalyan-Fransız otomobil üreticisi, anlaşmanın Döngüsel Ekonomi birimini kapsadığını söyledi.

Yapılan açıklamada, "Güçlendirme çözümü, araç ömrünü ve kullanımını uzatmayı, aynı zamanda sürdürülebilirliği ve satın alınabilirliği sağlamayı amaçlıyor" denildi.

Bu yılın başlarında sunulan iş planında Stellantis, geri dönüşüme odaklanan işinin gelirlerini 2030 yılına kadar on kat artırarak 2 milyar avronun (2,1 milyar dolar) üzerine çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca uzun ömürlü parça ve hizmetlerden elde edilen gelirleri de dört katına çıkarmayı hedefliyor.

"Stellantis'in Genişlemiş Avrupa Bölgesi Hafif Ticari Araçlar Başkan Yardımcısı Eric Laforge, "Son kilometre talebiyle canlanan bir pazarda, şehir içi erişim kısıtlamaları yakında yeni LCV (hafif ticari araç) sahiplerinin sıfır emisyona geçmek için bir çözüm aramasını gerektirecek" dedi.

"Bunun gibi bir güçlendirme teknolojisi Stellantis'in bu eğilimi desteklemesini sağlayacaktır" diye ekledi.

Stellantis projenin önümüzdeki yıl geliştirileceğini, uygulama ve ticarileştirmenin ise 2024 yılında Fransa'da başlamasının beklendiğini söyledi.

Ortaklık için herhangi bir mali ayrıntı veya yatırım rakamı açıklanmadı.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Son Haberler