Tata, 2023 Auto Expo'da gelişmiş sürücü asistanı özelliklerini tanıtacak

Tata, 2023 Auto Expo'da gelişmiş sürücü asistanı özelliklerini tanıtacak
Tata Motors, Ocak 2023'te Yeni Delhi'de düzenlenecek olan Auto Expo'da araçları için gelişmiş sürücü destek sistemi (ADAS) teknolojisini sergilemeye hazırlanıyor.

Hintli otomobil üreticisi Tata Motors, Ocak 2023'te Yeni Delhi'de düzenlenecek olan Auto Expo'da araçları için gelişmiş sürücü destek sistemi (ADAS) teknolojisini sergilemeye hazırlanıyor. Son sosyal medya paylaşımına bakılırsa, marka fuarda hidrojen yakıt hücresi teknolojisini ve hatta hidrojenle çalışan bir konsept aracı da sergileyebilir.

Tata Motors yakında MG, Mahindra, Kia, Hyundai ve Honda gibi otomobillerinde ADAS sunan otomobil üreticilerinin listesine katılacak. "Tata Motors'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Sadece çarpışma sonrası durumlarda yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda kazaları önleyen çeşitli gelişmiş sürücü destek özellikleriyle pasif güvenliğin ötesine geçelim" denildi.

Bu gönderiye bakılırsa, markanın 1. seviye sürüş otomasyonu sunması bekleniyor. Bununla birlikte, yaklaşmakta olan Tata Motors araçları, bir kaza durumunda belirlenmiş acil servislere ve kişilere uyarı gönderebilecek özel e-çağrı/SOS ve RSA anahtarlarına da sahip olabilir.

ADAS teknolojisi muhtemelen Tata araçlarına çip üzerinde sistem (SoC), GPU ve yeni bir işletim sistemi de dahil olmak üzere daha yeni donanımlar getirecektir. Yeni yazılım ve donanıma paralel olarak, ADAS donanımlı gelecek araçlar, gelişmiş yenileme hızı, dokunmatik örnekleme hızı ve yeni bir kullanıcı arayüzü ile daha iyi bir bilgi-eğlence sistemine sahip olabilir. Ayrıca, Tata tamamen dijital yeni bir sürücü ekranı da sunabilir. Bu arada, Safari ve Harrier'in ADAS ile donatılacak ilk Tata ürünleri olması bekleniyor.

Son Haberler