Togg için kurulan şarj istasyonu sayısı açıklandı

Togg için kurulan şarj istasyonu sayısı açıklandı
Yerli otomobil Togg için kurulan şarj istasyonu sayısı açıklandı. Binlerce vatandaş Türkiye'nin otomobiline kavuşmaya başlarken, Trugo istasyon sayısını paylaştı.

Türkiye'nin 60 yıllık hayali gerçekleşti ve Togg piyasaya çıktı. Şu anda teslimatlar gerçekleşirken, binlerce vatandaş yerli otomobiliyle kavuşmaya başladı.

Tamamen elektrikli olan Togg için şarj ihtiyacı, Trugo tarafından karşılanıyor. Bu bağlamda Trugo, bugüne kadar toplam şarj istasyonu kurulduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Togg için kurulan şarj istasyonu sayısı belli oldu

Trugo'nun yaptığı açıklamaya göre şu ana kadar 63 şehirde 153 lokasyona istasyon kuruldu. Yapılan çalışmalarla 198 adet şarj cihazı hizmete sunuldu. Trugo, bu istatistikle 150 kW ve üzerinde hızlı şarj istasyonlarında en fazla sayıda ile ve en çok sayıda şarj cihazına ulaşan marka olduğunu açıkladı.

Sosyal medya üzerinden gelişmeleri aktaran Trugo, konuya ilişkin şu açıklamalara yer verdi:

wtk-135413-2.jpg

150 kW ve üzeri ultra hızlı şarj istasyonları sınıfında en fazla ilde hizmet veren ve en yüksek sayıda cihaza sahip işletmeci unvanını elde ettik.

Haziran ayı sonunda ise 81 ildeki şarj cihazı kurulumlarımızı tamamlayarak tüm Türkiye'de hizmet vereceğiz.

Şimdiye kadar;

  • 63 ilde
  • 153 lokasyonda
  • 198 yüksek performanslı cihazımızla

elektrikli araç kullanıcılarıyla buluştuk.

Öte yandan Trugo'nun mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirdiğiniz zaman, Türkiye haritası üzerinde istasyonları görebilmek mümkün. Bunun yanı sıra sadece istasyonlar değil, istasyonlardaki fiyatlar da aynı uygulama üzerinden incelenebiliyor. Trugo mobil uygulamasına buradaki bağlantı aracılığıyla erişebilirsiniz.

Son Haberler