TOGG'a özel taşıt kredisi faizi arttı

TOGG'a özel taşıt kredisi faizi arttı
Gazeteci Emre Özpeynirci, TOGG'a özel olarak kamu bankalarının verdiği taşıt kredisinin faiz oranının yüzde 0,99 oranından yüzde 1,59'a çıkarıldığını açıklayarak, "Kapora yatırıp sipariş veren bir çok kişinin martta Togg'u alabilecek gücü varken; bugün önemli bir kısmının bu gücü kalmadı" dedi.

Gazeteci Emre Özpeynirci, kamu bankalarının TOGG'a özel taşıt kredisi faiz oranlarının yükselttiğini açıklayarak, kuraya katılıp TOGG almaya hak kazananların birçoğunun şu anda alabilecek gücü kalmadığını söyledi.

TOGG satışları başlamış ve kurayla kazananlar belli olmuştu. Ön ödeme yapan vatandaşlar, aracı teslim aldıklarında oluşacak fiyat farkını da ödemek durumunda. Ancak bu noktada can sıkan detay, aracın satışa çıktığından bu yana zamlanması ve faiz oranlarının değişmesiyle birlikte bir zam daha gelecek olması. Bu nedenle kurayı kazandığı dönemde TOGG alabilecek gücü olan vatandaşların birçoğunun şu anda aynı güce sahip olmadığı görülüyor.

"BİRÇOK KİŞİNİN TOGG ALABİLECEK GÜCÜ VARKEN, BUGÜN ÖNEMLİ BİR KISMININ GÜCÜ KALMADI"

Gazeteci Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kamu bankaları bugün itibarıyla Togg'a özel taşıt kredisi faiz oranlarını %0,99'dan 1,59'a yükseltmiş. Bildiğiniz gibi Togg alacak sayısı belli ve aylardır bekliyorlar. Bazıları geçtiğimiz aylarda gelen zamlı fiyatla alacak bazıları da faiz oranı değiştiği için ikinci kez zamlanacak bir fiyatla alacak. Yani kapora yatırıp sipariş veren bir çok kişinin martta Togg'u alabilecek gücü varken; bugün önemli bir kısmının bu gücü kalmadı. Not: 16 Ağustos itibarıyla teslim edilen Togg sayısı 2344 adede ulaşmıştı" dedi.

Son Haberler