Toyota elektrikli Hilux Revo BEV konseptini tanıttı

Toyota elektrikli Hilux Revo BEV konseptini tanıttı
Toyota elektrikli Hilux Revo BEV konseptini Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen bir etkinlikte tanıttı.

Yeni konsept, markanın en çok satan pick-up modeli olan Hilux'a dayanıyor. Toyota Motor Thailand Co. Ltd. ülkedeki faaliyetlerinin 60. yıldönümünü kutlamak üzere bir tören düzenledi.

Toyota Hilux Revo BEV konseptinde öne çıkan özellikler

Elektrikli Hilux Revo BEV konsepti, tasarım açısından satışta olan ICE Hilux ile aynı görünüyor. Bir EV olarak, yeniden tasarlanmış bir ön tampon, boş bir ızgara ve farların içinde mavi tasarım öğelerine sahip. Özellikle, sol ön çamurlukta bir şarj portu da bulunuyor.

toyota-hilux.jpg

Bu tanıtım sırasında Japon üretici herhangi bir bilgi vermedi. Ayrıca sahnede tamamen elektrikli hafif ticari araç prototipi IMV 0 Concept de yer aldı. Her ne kadar şirket tamamen elektrikli otomobillerinin tanıtımını gerçekleştirse de Toyota Başkanı ve CEO'su Akio Toyoda, elektrikli araçların karbon nötr hedeflerine ulaşmanın tek yolu olmadığını belirtti.

70'li yılların sonunda üretimine başlanmasından bu yana Hilux, on yıllar boyunca sekiz nesilden geçti. Dünya genelinde dört ve altı silindirli benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra dört silindirli dizel motor seçenekleri de mevcuttur.

Türkiye'de Toyota Hilux

Toyota Hilux'ı Türkiye'de 150PS 2,4 litrelik dizel motorlu versiyonunu satıyor. Altı vitesli manuel veya altı vitesli otomatik şanzımana sahip araç 4x2 ve 4x4 olarak opsiyona sahip.

Son Haberler