Teknik özellik karşılaştırması: Toyota Innova Hycross vs Toyota Innova Crysta

Teknik özellik karşılaştırması: Toyota Innova Hycross vs Toyota Innova Crysta
Burada yeni Toyota Innova Hycross ve Toyota Innova Crysta'yı karşılaştırıyoruz.

Otomobil üreticilerinin yeni nesil ürünlerini bir önceki nesil modelle birlikte satmaya karar verdikleri birkaç örnek olmuştur. Tamamen yeni Toyota Innova Hycross ve Toyota Innova Crysta bu tür örneklerin en son örnekleridir. Crysta'nın dört çeşidi mevcuttur: G, GX, VX ve ZX, Hycross ise G, GX, VX, VX (O), ZX ve ZX (O) olmak üzere altı donanım seçeneğiyle sunuluyor. Şimdi size her iki Innova modelinin derinlemesine bir karşılaştırmasını sunuyoruz.

Toyota Innova-Undisputed Monarch of MPVs in India

Toyota Innova Hycross vs Toyota Innova Crysta: Boyutlar

Toyota Innova HycrossToyota Innova Crysta
Uzunluk4,755mm4,735mm
Genişlik1,850mm1,830mm
Yükseklik1,795mm1,795mm
Dingil Açıklığı2,850mm2,750mm

Yeni nesil Innova Hycross, selefinden önemli ölçüde daha uzun ve daha geniş. Ayrıca Innova Crysta'ya kıyasla 100 mm daha uzun olan önemli ölçüde daha geniş bir dingil mesafesine sahip. Ancak her iki modelin yüksekliği aynı kalıyor.

Toyota Innova Hycross vs Toyota Innova Crysta: Özellikler

Yeni nesil güncelleme, başta ADAS olmak üzere Innova Hycross'a ileri teknoloji getirmiştir. Çift bölgeli sıcaklık kontrolü (ön ve arka), havalandırmalı ön koltuklar, elektronik olarak ayarlanabilen arka osmanlı koltuklar, 10 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, yedi inç dijital gösterge paneli, dokuz hoparlörlü JBL ses sistemi, 360 derece kamera, otomatik karartmalı IRVM, panoramik sunroof gibi özelliklere sahip, Hafıza ayarlı sekiz yönlü elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, yükseklik kilitli elektrikli bagaj kapağı, LED farlar, LED sis lambaları, 18 inç alaşım jantlar, elektrikli park freni, altı hava yastığı, 65'ten fazla bağlantılı araç özelliğine sahip i-connect ve akıllı saat bağlanabilirliği. Buna ek olarak marka, ileri çarpışma uyarısı, adaptif hız sabitleyici, otomatik acil frenleme, şerit takip asistanı, arka çapraz trafik uyarısı, uzun far asistanı ve şeritten ayrılma uyarısını içeren gelişmiş sürücü destek sistemleri ADAS (gelişmiş sürücü destek sistemi) paketi Toyota Safety Sense'i sunuyor.

Innova Crysta ise LED projektör farlar, yedi hava yastığı, deri koltuklar, elektrikli sürücü koltuğu, Apple CarPlay ve Android Auto özellikli sekiz inçlik dokunmatik ekran sistemi, motor çalıştırma/durdurma düğmesi, hız sabitleyici, eğimli ve teleskopik ayarlanabilir direksiyon simidi, araç denge kontrolü, EBD'li ABS, yokuş kalkış desteği, geri görüş park kamerası ve ön ve arka park sensörleri ile donatılmıştır. Özetle, Innova Hycross önceki nesil modeline kıyasla bir dizi özellik barındırıyor.

Toyota Innova Hycross vs Toyota Innova Crysta: Güç Aktarma Organları

Yeni Innova Hycross iki motor seçeneği ile güçlendirilmiştir: 173PS ve 209Nm tork üreten 2.0 litrelik, sıralı dört, doğal emişli benzinli motor ve 184PS ve 188Nm tork üreten TNGA beşinci nesil hibrit sistemli 2.0 litrelik, dört silindirli, doğal emişli benzinli motor (elektrik motoru 206Nm üretir). İlk motor bir CVT otomatik şanzımanla eşleştirilirken, ikinci motor bir e-CVT otomatik şanzımanla eşleştirilmiştir. Ayrıca Innova Crysta, 150PS ve 343Nm tork üreten 2.4 litrelik, sıralı dört turbo şarjlı dizel motorla güçlendirilmiştir. Bu motor beş vitesli manuel şanzımana bağlanmıştır.

Innova Hycross dizel güç aktarma organlarını terk ettiğinden beri, Innova Crysta sadece manuel şanzımanla eşleşen bir dizel motorla çalışan tek modeldir. Öte yandan, Innova Hycross manuel şanzıman seçeneğine sahip değil, ancak sadece EV sürüş modu ile modern güçlü hibrit teknolojisi sunuyor.

Kaynak: Overdrive

Son Haberler