Volkswagen Tiguan 2024’ün gizliliği kaldırıldı: İşte yeni görüntüler

Volkswagen Tiguan 2024’ün gizliliği kaldırıldı: İşte yeni görüntüler
Volkswagen’in içten yanmalı motora sahip son nesil aracı olacak Tiguan 2024’ün resmi olarak gizliliği kaldırıldı. Aracın kamuflajlı görüntüleri paylaşıldı.

Alman otomobil devi Volkswagen, tam yedi yıl önce Tiguan modeliyle karşımıza çıkmıştı. O zamandan bu yana yeni bir yeni modellerle güncellenen serinin, son modeli için de geri sayım başladı.

Yeni Tiguan 2024’ün gizliliği resmi olarak kalktı, yani kamuflajlı görüntüleri Volkswagen tarafından halka açık olarak paylaşıldı. Yine de kamuflajlı olduğu için tüm detaylara erişmenin mümkün olmadığını söylemeliyiz.

Tiguan 2024 için geri sayım başladı, özellikleri belli oldu

Yeni otomobilin boyu 32 mm artarak 4551 mm olacak, yüksekliği 5 mm artarak 1640 mm'ye ulaşacak. Genişlik ve dingil mesafesi ise sabit, yani sırasıyla 1939 ve 2681 mm ölçülerinde.

tg.jpg

Buna ek olarak 2024 Tiguan, koltuk arkası yüksekliğine kadar yüklendiğinde öncekinden 33 litre artarak 648 litre kargo alanı sunarak daha pratik ve geniş yer sağlayacak.

volkswagen-tiguan-prototype-6-la.jpg

Ayrıca, sürücü ve ön yolcu için fazladan 9 mm'lik bir ek yük varken, arkada oturanlar için fazladan 10 mm'lik bir yük olacak. Daha yüksek donanım seviyelerinde Volkswagen, 14 yönlü elektrikli ayar, masaj ve havalandırma işlevlerine sahip koltuklar kuracak. Dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak koltukların ısıtılması ve havalandırılması otomatik olarak programlanabilecek.

Son Haberler