Volvo'nun günler sonra tanıtacağı elektrikli SUV'u EX90'dan yeni kareler geldi

Volvo'nun günler sonra tanıtacağı elektrikli SUV'u EX90'dan yeni kareler geldi
Volvo, tamamen yeni EX90 elektrikli SUV'sini 9 Kasım'da Stockholm'de tanıtacak. O zamana kadar, birkaç detay fotoğrafı, buğulu çekimler ve bir video ile sesini duyurmaya başladı.

Volvo, bir kez daha yaklaşmakta olan EX90 için aracın dışına odaklanan bir tanıtım yaptı. Buğulu iki resim bize aracın dış tasarımı hakkında fikir veriyor. Dikkatli bakıldığında, otomobil üreticisinin tüm serisinin temelini oluşturan geleneksel Thor's Hammer far imzasını görebiliyoruz. Arka kısmında, 2021'deki Recharge konseptine benzer şekilde kavisli bir LED arka lamba tasarımı ile yedi kişiye kadar oturma kapasitesine sahip olduğu için şaşırtıcı olmayan bir şekilde daha doğrusal bir biçim gözüküyor.

volvo-ex90.jpg

Neyse ki geri kalan tanıtım görselleri odaklı ve net bir görüntü veriyor. EX90 tamamen elektrikli olacağından ızgaranın bulunduğu yerde, kaputun hemen altında büyük bir Volvo amblemi ile noktalanan büyük bir boş panel bulunuyor. Verimlilik odaklı tekerlek tasarımı oldukça düz olduğu için havayı iyi keseceği tahmin edilebilir. Yandan görünüşte, SUV'un güçlü omuz çizgisini ve düz kapı kollarını görüyoruz. Volvo'nun söylediğine göre, EX90'ın sürtünme katsayısı sadece 0.29 ve bu katsayı, bu boyuttaki bir SUV için oldukça düşük.

volvo-ex90-001.jpg

Son olarak, çok fazla çıkıntısı olmayan tavana monte lidar yayıcının da bir görüntüsü var. Bu sensör sürücü güvenliğini artırmak için tasarlanmış eksiksiz bir donanım paketinin parçası olarak standart olarak sunulacak, bu da muhtemelen otomobil üreticisinin sürücü destek sistemlerinin sürücüden daha fazla kontrol alma yeteneğine güvendiği anlamına geliyor. Tüketici kullanımı için böyle bir sistemin ne zaman etkinleştirileceğine dair bir haber yok, ancak ilk önce atlanması gereken çok sayıda düzenleyici çember var. EX90 ve yeni keşfedilen yetenekleri hakkında daha fazla bilgiyi Kasım ayının başlarında piyasaya çıktığında öğreneceğiz.

Son Haberler