Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobili Çin sokaklarında görüntülendi

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobili Çin sokaklarında görüntülendi
Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin yeni elektrikli otomobili, firmanın anavatanı Çin’in sokaklarında görüntülendi.

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından Xiaomi, akıllı telefon, elektrik ürünler, tabletler ve bilgisayarları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip. Çinli firmanın uzun süredir bir otomobil üzerine çalıştığına dair haberler de vardı ve nihayet tüm bu iddialar somutlaşmaya başlıyor.

Kısa süre önce Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobili, Çin sokaklarında görüntülendi. Anbean kameralara yansıyan bu görüntüler bir YouTube kanalı üzerinden paylaşıldı. İşte Xiaomi’nin yeni otomobiline ilk bakış.

Xiaomi’nin elektrikli otomobili için geri sayım başladı

Aslında Xiaomi otomobiline ilişkin birçok görüntü bugüne kadar gündeme getirildi. Fakat tanıtım tarihine yaklaştıkça aracın somut örnekleri daha da artmaya başladı.

Çinli teknoloji devi, 2024 yılında tanıtacağı ilk elektrikli otomobilini test etmeye başladı. MS11 kod adlı araç, kamuflajlı bir şekilde yollarda görüntülendi.

MS11,ortaya çıkan görüntülere baktığımızda sportif bir sedan tasarımına sahip olacak. Aerodinamik gövde yapısı, uzun kaputu ve ön camın üzerindeki lidar sensörü ile dikkat çeken araç, Tesla Model 3 ve benzeri modellerle rekabet edecek. Araç, her biri Qualcomm 8295 çipe sahip üç farklı versiyon halinde satışa sunulacak. Fiyatının ise 40 bin dolar civarında olması bekleniyor.

Xiaomi'nin kurucusu Lei Jun, elektrikli otomobil projesinin kış testlerinin başarıyla tamamlandığını ve seri üretime hazır olduklarını açıkladı. Şirket, 2024 yılına kadar elektrikli otomobil sektöründe lider konuma gelmeyi hedefliyor.

Kaynak: Xiaomiui
Derleme: veteknoloji.net

Son Haberler