Yerli otomobil girişimi TOGG dünya çapında önemli bir ilke imza attı!

Yerli otomobil girişimi TOGG dünya çapında önemli bir ilke imza attı!
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) önemli bir gelişmeyle karşımıza çıktı! Şirket, TM Forum'a üye oldu. TOGG'un CEO'su Gürcan Karakaş konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) için geri sayım başladı! Çok yakında seri üretimden çıkacak ve yollarda boy göstermeye başlayacak olan yerli otomobil girişimi, gelen müjdeli haberler ile gündemden düşmüyor! Basına yansıyan son açıklamalara göre şirket, dünya çapında oldukça önemli bir ilke imza attı! İşte detaylar...

TOGG, TM Forum'a üye oldu!

Yapılan açıklamalara göre TOGG, TM Forum'un ilk mobilite servis sağlayıcısı ve elektrikli akıllı cihaz üreticisi oldu. Bilmeyenler için TM Forum, telekomünikasyon sektöründe hizmet sağlayıcılarıyla tedarikçileri bir arada buluşturan bir birlik olarak tanınıyor. Buraya üye olan dünyaca ünlü şirketlerden bazıları ise Microsoft, Vodafone, Verizon, AT&T ve China Telecommunications Corporaion olarak biliniyor.

yerli-otomobil-girisimi-togg-dunya-capinda-onemli-bir-ilke-imza-atti-3.jpg

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, TM Forum'a üyelik gelişmesini şirket için kritik bir kilometre taşı olarak tanımladı. Bu sayede global anlamda mobilite ekosistemine katkı sunulacağı belirtilirken; Togg Akıllı Yaşam adı altında verilecek hizmetler ile birlikte, bir otomobilden çok daha fazlasının sunulacağı dile getirildi. TOGG'un kullanıcı odaklı bir yaklaşımla yoluna hızla devam ettiği söylendi.

yerli-otomobil-girisimi-togg-dunya-capinda-onemli-bir-ilke-imza-atti-2.jpg

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'tan önemli açıklama

TOGG'un TM Forum'a üyeliği büyük bir heyecan ile karşılanırken, şirketin CEO koltuğunda oturan Gürcan Karakaş önemli açıklamalarda bulundu.

“Telekomünikasyon sektörü için dijital dünyanın fırsatlarından yararlanma imkânı sunan normları belirleyen, dünyanın en büyük telekomünikasyon ve dijital hizmet sağlayıcılarından oluşan TM Forum’un ilk mobilite servis sağlayıcısı ve elektrikli akıllı cihaz üreticisi üyesi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bilindiği gibi ‘Togg Akıllı Yaşam’ başlığı altında vereceğimiz hizmetlerle bağlantılı bir otomobilden çok daha fazlasını sunacağız. Togg’u tamamen kullanıcı odaklı bir yaklaşımla oluşturuyoruz.

Otomotiv endüstrisinin hızla mobilite ekosistemine dönüştüğü yeni dünyada kullanıcıyı ve veriyi merkezimize alarak mobilite çözümleri üretiyoruz. Akıllı enerji çözümleri, akıllı şehirlerde akıllı normların ve kullanıcı odaklı yaklaşımların geliştirilmesinde rol alarak sadece ülkemizde değil uluslararası platformlarda da mobilite ekosisteminin gelişimine katkıda bulunacağız. Bu nedenle tamamen dijitalleşmiş iş modellerinin çerçevesinin oluşması, altyapılarının kurulması ve sürdürülebilir olması için iş birliği platformu TM Forum’a üye olmamızın önemli kilometre taşlarımızdan biri olduğunu söyleyebilirim.”

Son Haberler