Amazon anime MMO oyunu 'Blue Protocol'ü tanıttı

Amazon anime MMO oyunu 'Blue Protocol'ü tanıttı
Amazon, önümüzdeki yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan 'Blue Protocol' adlı anime tarzı yeni bir devasa çok oyunculu çevrimiçi (MMO) oyununu 'The Game Awards'da açıkladı.

Oyun Bandai Namco tarafından geliştirildi ve PS5, Xbox One X, Xbox One S ve PC'de piyasaya sürülecek.

Çok oyunculu bir aksiyon rol yapma oyunu (RPG) olarak tanımlanan oyun, oyuncuların farklı roller seçmesine ve hikaye ya da çok oyunculu modun keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

Oyunun PC oyuncuları için kapalı betasının önümüzdeki yılın başlarında yayınlanması bekleniyor.

Amazon'un oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı Christoph Hartmann'a göre, yayıncılık anlaşması esas olarak şirketin Bandai Namco ile çalışmak istemesi nedeniyle yapıldı.

Hartmann The Verge'e verdiği demeçte, "Oyunlarımız ne kadar başarılı olursa olsun her zaman üçüncü taraf bir yayıncı olmak istiyoruz" dedi.

"Sadece portföy açısından bakarsak, farklı türlere sahip olabilir, farklı oyuncu türlerini eğlendirebilir ve şirket içinde bulamayacağınız yeni insanları bulma fırsatına sahip olabilirsiniz" diye ekledi.

Blue Protocol baş yapımcısı Sokichi Shimooka, Amazon ile çalışmanın avantajlarından birinin de "transmedya fırsatları" olduğunu söyledi.

Son Haberler