Amazon fantezi oyunu 'Warhammer 40,000'i ekranlara taşıyor

Amazon fantezi oyunu 'Warhammer 40,000'i ekranlara taşıyor
Amazon.com, İngiliz geliştiricisiyle film ve televizyon içeriği üretmek için prensipte anlaştıktan sonra popüler fantezi minyatür oyunu "Warhammer 40,000 "i ekranlara getirmeye çalışıyor.

Anlaşmanın ticari şartları Londra borsasında işlem gören Games Workshop tarafından açıklanmasa da, bu hamle Amazon'un yayın patlamasından en iyi şekilde yararlanma ve HBO Max ve Netflix gibi rakiplerini alt etme çabasını gösteriyor.

AJ Bell analisti Russ Mould bir notunda, "Amazon'un derin cepleri ve devasa erişimi -İngiliz hanelerinin %50'sinden fazlasının bir Amazon Prime hesabı var- (Games Workshop anlaşmasını) farklı bir stratosfere yerleştiriyor," dedi.

Yaklaşık 30 yıl önce kurulan oyun şirketi, 41. milenyumda geçen "Warhammer 40.000" de dahil olmak üzere masa üstü fantezi ve fütüristik savaş oyunları üretiyor. Hisseleri %15'in üzerinde artış gösterdi.

ABD'de piyasa öncesi işlemlerde hisseleri %1,2 düşen Amazon, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Aktör Henry Cavill'in yeni projede rol alabileceği ve yürütücü yapımcı olarak yer alabileceği yönündeki haberler de yatırımcı ve izleyicilerin ilgisini artırdı.

Perşembe günü aktör DC evreninde "Superman" olarak geri dönmeyeceğini doğrulamış ve Ekim ayında Netflix'in kitaptan oyuna uzanan "The Witcher" dizisindeki "Rivialı Geralt" rolünden ayrıldığını duyurmuştu.

Kendini "geek" olarak tanımlayan Cavill, birçok röportajında video oyunlarına ve Warhammer'a olan sevgisini paylaşmış ve "The Witcher" yapımcılarının kendisini dizide oynatmaları için nasıl ısrarla peşinden koştuğunu gizlememişti.

Pandeminin başlangıcında hayranlarını şaşırttı ve sosyal medya platformu Instagram'da "neredeyse ömür boyu" hobisi olan Games Workshop'tan bir minyatür boyarken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.

"(Ben) On yıllar boyunca inşa ettikleri ilme gerçekten doyamıyorum" dedi.

Games Workshop ve Amazon, Reuters'ın Cavill'in katılımını doğrulama talebine hemen yanıt vermedi. Aktör ayrıca Instagram üzerinden gönderilen bir talebe de yanıt vermedi.

Bu gelişme, Amazon'un J.R.R. Tolkien'in "Yüzüklerin Efendisi" romanlarının pahalı prequel dizisi olan ve Eylül ayında 25 milyondan fazla izleyici tarafından izlenerek bir Prime Video dizisi için rekor bir çıkış yapan "Güç Yüzükleri "nin ardından geldi.

Games Workshop, Amazon'un içerik biriminin fikri mülkiyetini "Warhammer 40,000" evreninden başlayarak film ve televizyon yapımlarına dönüştüreceğini söyledi.

İngiliz firma, Amazon'a ticari haklarını da vereceğini ve ABD'li şirketin yazarlarla ön görüşmeler yapmak da dahil olmak üzere projeyi geliştirmeye başlayacağını söyledi.

Son Haberler