Baldur's Gate 3, Steam rekorlarını deldi geçti

Baldur's Gate 3, Steam rekorlarını deldi geçti
Baldur's Gate 3, birkaç gün içerisinde Steam rekorlarını alt üst etti. Çok sayıda oyuncu oyuna susarcasına Baldur's Gate 3'e akın ederken, Steam'de ilgi görmeye devam ediyor.

3 Ağustos tarihinde piyasaya çıkan Baldur's Gate 3, şimdiden Steam'in en büyük oyunlarından biri olmayı başardı ve eşzamanlı oyuncu rekorunu yükseltti. Hatta o kadar yükseltti ki, Steam'in şimdiye kadarki en çok oynanan on oyunu arasına girmeyi bile başardı.

Yapım aşaması çok uzun süren ve uzun zamandır merakla beklenen devam oyunu, tüm hafta sonu boyunca kendi eşzamanlı oyuncu rekorunu defalarca kırdı. Baldur's Gate 3'ün eşzamanlı Steam oyuncu rekoru bu yazı yazılırken 814,666'da bulunuyor ve SteamDB'nin şimdiye kadarki en yüksek eşzamanlı oyuncu listesinde dokuzuncu sıraya yerleşerek Apex Legends'ı ilk onun dışına, on birinci sıraya itiyor.

Bu, sadece üç gün içinde Baldur's Gate 3'ün Valheim, Grand Theft Auto 5 ve Destiny 2 gibi oyunlardan daha fazla eşzamanlı oyuncuya (yani, rekorun kırıldığı sırada aynı anda tamamı oturum açmış ve aktif olarak oyunda olan oyunculara) sahip olduğu anlamına geliyor.

Daha da şaşırtıcı olanı, Baldur's Gate 3 şu anda Steam'de son 24 saatte en çok oynanan ikinci oyun ve bu hafta sonu Dota 2 ve PUBG: Battlegrounds'tan bile daha fazla eşzamanlı oyuncuya sahip oldu. Steam'deki tüm oyunlar arasında yalnızca CS:GO son 24 saatte daha fazla eşzamanlı oyuncuya sahipti.

Muazzam boyutu ile rahatlıkla 80 saatten fazla vaktinizi alabilecek Baldur's Gate 3, şimdiden en iyi RPG'ler arasında yerini almaya hazır gibi gözüküyor.

Son Haberler