Bu kez şaşırmadık... Xbox Game Pass için beklenen zam geldi, işte yeni abonelik fiyatları

Bu kez şaşırmadık... Xbox Game Pass için beklenen zam geldi, işte yeni abonelik fiyatları
Üst üste gelen zamların ardından gözler Xbox Game Pass'e çevrilmişti. Artan döviz kuruyla da birlikte Game Pass Türkiye abonelik ücretlerine zam geldi. İşte yeni tarife.

En iyi oyunlara sahip olmak, ne yazık ki artan döviz kuruyla beraber biraz daha zor hal aldı. Bununla beraber oyunların satın alındığı platformlara da yeni zamlar geldi. Bunlardan biri de Xbox oldu.

Microsoft'un bulut tabanlı oyun hizmeti Xbox Game Pass için Türkiye fiyatlarına zam yapıldı. Bir süredir beklenen zam kısa süre önce duyuruldu. Ağustos ayı itibariyle yeni fiyatlar uygulanmaya başlayacak.

Xbox Game Pass zam sonrası fiyatları

Yapılan zam sonrası Türkiye’de konsol özelinde 29,99 TL’den 79,99 TL‘ye, Ultimate özelinde ise 44,99 TL’den 120,99 TL‘ye çıkış yapıyor. PC Game Pass için yurt dışında spesifik bir artış açıklanmadı fakat Türkiye’de yüksek ihtimalle o da 79,99 TL olması bekleniyor.

Log'un aktardığına göre bu zammın uzun zamandır sabit kalan servisin fiyatları yurt dışında artış görmeseydi de Türkiye’de artacaktı.

Zira döviz kuru fiyatların belirlendiği döneme oranla çok ciddi düzeyde artış gördü. Ayrıca Microsoft, Xbox Series X’in fiyatına da bazı ülkeler özelinde zam yaptı. Series S ellenmedi ancak Series X konsol modeli özelinde birçok ülkede yüzde 10’a varan artışa gidildi.

Son Haberler