Call of Duty 2023'ten bomba bilgiler! İşte oyunun konusu ve çıkış tarihi

Call of Duty 2023'ten bomba bilgiler! İşte oyunun konusu ve çıkış tarihi
Bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek Call of Duty oyunuyla ilgili dikkat çeken değerlendirmeler geldi. Oyun birkaç ay sonra oyunseverlerin görücüsüne çıkacak. İşte ayrıntılar...

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Activision, 2019 yılında bir açıklama yapmış ve her yıl yeni bir Call of Duty oyununun piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Sözünde duran şirket, geçtiğimiz yıllarda bu seri için birer oyun yayınladı. Hal böyle olunca oyuncular, 2023 yılında piyasaya sürülecek yeni Call of Duty oyununu merak etmeye başladılar.

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Call of Duty 2023 (oyunun ismi belli olmadığı için böyle anıyoruz) ile ilgili ilk bilgiler, iddia kapsamında da olsa geldi. Insider Gaming'de yer alan bir habere göre Activision, yeni oyun için çalışmaları genel olarak tamamladı. Kaynaklar, oyunun çıkış tarihinin de belli olduğunu ileri sürüyorlar.

Call of Duty 2023, ağustos ayında duyurulacak!

İddialara göre Activision, Call of Duty 2023'ü 1 Ağustos'ta resmen duyuracak. Insider Gaming kaynaklarına göre yeni oyun, ya bir COD NEXT etkinliğinde ya da Call of Duty Black Ops Cold War ile Vanguard da olduğu gibi, ücretsiz hayatta kalma oyunu Call of Duty: Warzone'da ortaya çıkacak.

Call of Duty 2023 için bazı önemli tarihler şöyle:

  • PS ekosistemi için ilk beta: 6-10 Ekim 2023
  • Tüm platformlar için ilk beta: 12-16 Ekim 2023
  • Tüm platformlar için erken erişime çıkış: 2 Kasım 2023
  • Tüm platformlar için resmi çıkış: 10 Kasım 2023

Peki Call of Duty 2023 neler sunacak?

İşte burası biraz karışık. Pek çok kaynak, Call of Duty 2023'ün, Call of Duty: Modern Warfare 2'nin devamı niteliğinde olacağını iddia ediyor. Ancak konuyla ilgili daha kesinleşmiş bilgiler için beklemek gerekecek. Bununla birlikte; yeni oyunun Sledgehammer Games tarafından geliştirileceği söyleniyor.

Haberimizde özellikle vurguladığımız gibi; tüm bunların birer iddiadan ibaret olduğunu unutmamak lazım. En net bilgiler için Activision tarafından yapılacak açıklamayı beklemek gerekiyor.

Son Haberler