Call of Duty artık Switch'te

Call of Duty artık Switch'te
Microsoft'un Nintendo ile 10 yıllık anlaşma yapmasıyla Call of Duty artık Switch'te yer alacak böylece Call of Duty oynayabilecek platform ve oyuncu sayısını artıracak

Microsoft, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Activision Blizzard'ı 69 milyar dolara satın almasının ardından popüler video oyunu Call of Duty'nin 10 yıl boyunca Nintendo'da oynanabilmesi için anlaşmaya vardığını duyurdu. ABD, Avrupa ve diğer yerlerdeki düzenleyiciler mega birleşmeyi yakından inceliyor.

PlayStation konsolunu üreten ve antitröst gözlemcilerine "olmazsa olmaz" dediği oyunlara erişimi kaybetme endişesini dile getiren Sony, Xbox oyun konsolunun üreticisi Microsoft'a karşı direniyor.

Microsoft Başkanı Brad Smith, Switch oyun konsolunu üreten Nintendo'ya teşekkür ettiği bir tweet atarak aynı teklifin Sony için de geçerli olduğunu söyledi. Smith, "@Sony'nin oturup konuşmak istediği herhangi bir gün, PlayStation için de 10 yıllık bir anlaşma yapmaktan mutluluk duyarız" dedi.

Smith'e göre anlaşma Call of Duty oynayabilecek platform ve oyuncu sayısını artıracak ve bu da "rekabet için olduğu kadar tüketiciler için de iyi".

Sony'nin Avrupa'daki basın ofisinden konuyla ilgili yorum talebi hemen yanıtlanmadı.

Anlaşmazlığın ana noktası Activision Blizzard'ın en tanınmış oyunlarının, özellikle de birinci şahıs askeri nişancı serisi Call of Duty'nin gelecek versiyonlarının sahipliği.

Activision'ın geçen ay yayınladığı bir rapora göre Call of Duty: Modern Warfare 2, 28 Ekim'de piyasaya sürülmesinden bu yana 1 milyar dolardan fazla sattı.

Son Haberler