Counter-Strike: GO’daki bu AK-47 kaplamasının satıldığı fiyata şok olacaksınız

Counter-Strike: GO’daki bu AK-47 kaplamasının satıldığı fiyata şok olacaksınız
Çok sevilen oyunlardan biri olan Counter-Strike: GO’da rekor denebilecek bir satış yaşandı. Fotoğrafta size gösterdiğimiz bu AK-47 kaplaması, dudak uçuklatan bir fiyata satıldı.

Oyun içi eşyaların tonlarca paraya satıldığını biliyoruz, ancak geçtiğimiz günlerde Valve'ın oynaması ücretsiz nişancı oyunu Counter-Strike'ta bir eşya için şimdiye kadarki en yüksek ödemelerden biri yapılması oldukça dikkat çekici: Global Offensive'de gerçekleşen bu alışverişin fiyatı tam 400 bin dolar.

CS:GO skin tüccarı "zipL" tarafından Twitter'da paylaşılan bir gönderiye göre, nisan ayının başlarında satıcı "Luksusbums" ile ismi açıklanmayan Çinli bir alıcı arasında bir anlaşmaya varılmış. Satış 2 ürün içeriyor. Bunlardan biri oyunun Mavi Taşlı Karambit bıçağının 100 bin doların üzerinde bir fiyata satılan versiyonu, diğeri ise üzerine 4 adet Katowice 2014 Titan Holo çıkartması uygulanmış Mavi Taş desenli StatTrak Tier 1 Case Hardened AK-47'nin satışı. Bu oyun içi öğe 400 bin doların üzerinde bir fiyata satılarak her 2 öğe için toplam 500 bin doların üzerinde bir ödeme yapılmış.

I just completed the second largest trade in CS history! Sold these two on behalf of @Luksusbums

- #1 AK-47 661 ST MW with 4x Titan (Holo)

- Karambit #387 P1 in well-worn

The combined sale was +500,000$ pic.twitter.com/EbLyF2NaHq

— zipeL???????? (@zipelCS) April 16, 2023

CS:GO, geçtiğimiz birkaç hafta içinde oyuncu kitlesinde büyük bir artış gördü. Bu büyük ölçüde Valve'ın bu yaz CS:GO'ya ücretsiz bir yükseltme olarak piyasaya sürülecek olan Counter-Strike 2'yi duyurmasından kaynaklanıyor. CS:GO'daki tüm silah kaplamaları Counter-Strike 2'ye aktarılacağından, bazı oyun içi öğeler daha da değerli hale gelecek. Yani önümüzeki günlerde rekor fiyatlar görmeye devam edebiliriz.

Son Haberler