Dosya boyutu şok etti! Starfield kurmak isteyenler yer açmaya şimdiden başlasın

Dosya boyutu şok etti! Starfield kurmak isteyenler yer açmaya şimdiden başlasın
Starfield'in dosya boyutu açıklandı. 6 Eylül'de oyun çıkmasına çıkacak ancak bolca yer açmanız gerektiğini söylemeliyiz. Çünkü 100 GB'lardan bahsediyoruz.

Merakla beklenen oyunların başında gelen Starfield'ın 6 Eylül'deki çıkışına çok az bir vakit kaldı. Ve oyunu oynamak isteyenler, ne kadar depolama alanına ihtiyaç duyacaklarını merak ediyor olabilir.

Starfield'ın Xbox Series X|S'de 100,19 GB gibi oldukça büyük bir yer kaplayacağını söyleyebiliriz. Ve bu sadece Standart Sürüm için geçerli. Premium Edition sahipleri yükleme boyutunun 117,07 GB'a çıkmasını bekleyebilir.

PC ve Steam kullanıcılarının durumu ise daha da kötü; Bethesda'nın uzayda geçen RPG'si 139,84 GB'lık bir yer kaplıyor.

Bu da Starfield'ı, en azından herhangi bir ek DLC veya güncelleme yüklenmeden, Halo Infinite (97GB), Microsoft Flight Simulator (102GB) ve Assassin's Creed Valhalla (103GB) gibi en büyük ve en iyi Xbox Series X oyunlarından bazılarıyla aynı kefeye koyuyor.

Sonuç olarak, artık oynamadığınız eski oyunları silerek konsolunuzda veya bilgisayarınızda olabildiğince fazla yer açmak yararınıza olabilir. Ya da alternatif olarak, Seagate Xbox Depolama Genişletme Kartı veya WD Black C50 gibi Xbox Series X sabit disklerinden ve SSD'lerinden birine yatırım yaparak lansman gününde eksik kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Oyunu ön sipariş verdiyseniz veya Xbox Game Pass abonelik hizmetinden indirmeyi planlıyorsanız, Starfield'ı şu anda Xbox Series X|S ve PC'de önceden yükleyebilirsiniz. Ancak Steam oyuncularının 30 Ağustos'a kadar beklemesi gerekiyor.

Xbox Series X'iniz, kutusunda 1 TB yazmasına rağmen yaklaşık 800 GB kullanılabilir depolama alanına sahip. İşletim sistemi ve diğer önceden yüklenmiş programlar yaklaşık 200 GB yer kullanıyor. Xbox Series S'te durum daha da kötü, işletim sistemi yüklendikten sonra depolama alanı yaklaşık 512GB'tan 364GB'a düşüyor. Bu da Microsoft'un daha ucuz olan mevcut konsol sahiplerinin ek depolama alanı olmadan Starfield'ı yüklemekte zorlanabileceği anlamına geliyor.

Son Haberler